Jest zima to musi być zimno i biało!

– Pani kierowniczko, ja to wszystko rozumiem… Ja rozumiem, że wam jest zimno, ale jak jest zima to musi być zimno! Tak? Pani kierowniczko, takie jest odwieczne prawo natury! – mawiał pewien kierownik kotłowni z kultowego filmu „Miś”, kiedyś to była oczywista oczywistość, że jak jest zima to jest zimno, jest śnieg!

Ale potem nastał taki czas, że niektóre dzieciaki widziały śnieg tylko w telewizji i na swój pierwszy śnieg i debiut na sankach musiały poczekać kilka lat.

Tej jesieni jednak mamy już piękną zimę, śniegu nie poskąpiło nam również w Koninie. Jak poinformowała w nocy Aneta Wanjas, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Koninie, ZDM zameldował, że 11 pojazdów prowadzi akcję zimowego utrzymania na głównych ulicach miasta. Drogowcy usuwają śliskość z jezdni i chodników, prosząc jednocześnie kierowców o ostrożność i bezpieczną jazdę.

Kto nie lubi widoku wszechobecnego białego szaleństwa i nie musi wychodzić z domu, niech poszuka cieplejszych klimatów w telewizorni na programach podróżniczych.

A teraz już zupełnie na poważnie, pamiętajcie o trwającej w mieście akcji „Zima”, jeżeli widzicie osoby w będące w kryzysie bezdomności, którym zagraża zimno to powiadomcie straż miejską, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koninie, nie bądźmy obojętni!

 

Udostępnij na: