Jubileuszowy 25. Ogólnopolski Bieg Milowego Słupa w Koninie już za nami!

25. Ogólnopolski Bieg Milowego Słupa w Koninie już za nami!

Ponad 530 zawodników z całej Polski wzięło udział 25 czerwca 2023 roku w największym wydarzeniu biegowym Wielkopolski Wschodniej.

Uczestnicy rywalizowali w biegu na dystansie 10 kilometrów lub w marszu nordic walking na odcinku 5 km. Pierwszy na mecie z czasem 29:50 pojawił się Raman Adamovich z Leszna. Najszybszą panią w kategorii OPEN Kobiet była Victoriia Kaliuzhna z Ostrowa Wielkopolskiego. Najszybszymi koninianami byli: Paulina Jamrosz-Grudzińska ora Bartosz Maśnicki. Tak jak przed rokiem marsz z kijkami wygrał z Tomasz Marczak (na mecie z czasem 29:41), a wśród pań najlepsza była Agnieszka Mielecka.

Na scenie ustawionej na placu Wolności, uczestników powitali Prezydenta Miasta Konina – Piotra Korytkowskiego, Witold Nowak – zastępca prezydenta, Ewa Kulczyńska – dyrektor MOSiR Konin oraz goście specjalni: ambasadorka biegu Katarzyna Szkoda – globalna zwyciężczyni Wings for Life 2023 oraz Tomasz Szymkowiak – olimpijczyk, medalista drużynowych mistrzostw Europy, dziesięciokrotny mistrz Polski. Dzięki sponsorom, którzy chętnie włączyli się w to wydarzenie, łączna pula nagród wyniosła 50 tysięcy złotych.

Pełnia lista wyników dostępna tutaj https://results.chronotrack.com/event/results/event/event-74499?fbclid=IwAR2csv4i3qO4J2QQYFV-JGRrTwu12T5Fpl2R8cE82pXJpaS_XLMZizxxan0

#OBMS2023

Źródło: www.konin.pl

Udostępnij na: