Karnawałowy koncert „Górniczej”!

Od siedemnastu lat pod koniec karnawału nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica zapraszają na koncert „W karnawałowych rytmach”. W czwartkowe popołudnie (8 lutego), w Domu Kultury Oskard artyści z „Górniczej” gościli swoich rodziców, nauczycieli, najlepszych uczniów, byłych nauczycieli i dyrektorów, reprezentantów samorządu i instytucji, wśród nich prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego.

Kolejny raz kolejna szkoła średnia techniczna pokazała, że obok zdolnych uczniów ma w swoich szeregach znakomitych artystów. Dość powiedzieć, że 90-minutowy program wypełnili oni tak szczelnie, że po zakończeniu koncertu chciało się, by trwał on dłużej.

Obok Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod batutą Roberta Żurańskiego wystąpili soliści oraz chóry. Piątoklasiści zatańczyli „Thrillera”. Wystąpili także rewelersi.

Był też czas na wręczenie nagród i podziękowań najlepszym w nauce, sporcie i działalności społecznej uczniom oraz ich rodzicom. Prowadzona była także zbiórka funduszy na rzecz integracji szkolnej.

I choć nie był to karnawał w Rio, to Brazylijczycy mają nam czego zazdrościć…

Źródło zdjęć i tekstu: www.konin.pl

Udostępnij na: