Koncert jazzowy – Master of Music – Pat Metheny w MDK!!!

Mistrz barwy i nastroju…

Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie zaprasza na niezwykły koncert jazzowy – Master of Music – Pat Metheny. Koncert odbędzie się 3 grudnia o godz. 19 w sali koncertowej MDK. Bilety w cenie 30 zł do nabycia od środy ( 24.11 ) w MDK.
Na scenie wystąpią muzycy z MDK Konin, konińskiej szkoły muzycznej, a także z Akademii Muzycznej w Poznaniu: Oliwia Szadkowska – fortepian , Wojciech Oliński- gitara, Hubert Kulig – perkusja oraz Mikołaj Kurtas – gitara basowa. Kierownictwo artystyczne Szymon Wieczorkiewicz – kontrabas.
Pat Metheny, amerykański gitarzysta, producent, aranżer, lider i założyciel jednej z najpopularniejszych i najciekawszych grup jazzu elektrycznego – 'Pat Metheny Group’, to bezsprzecznie jeden z najbardziej twórczych muzyków współczesnego jazzu.
Mistrz barwy i nastroju, uznawany jest za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli stylu 'fusion’, w którym jazzowa wirtuozeria splata się z rockową ekspresją. Muzyka Metheny’ego nie daje się zakwalifikować do jednego gatunku i podoba się właściwie wszystkim – od koneserów jazzu po entuzjastów New Age.
Pat Metheny ma w dorobku 28 płyt. Współpracował z wieloma artystami, np. z Davidem Bowie, z którym nagrał soundtrack do filmu „Sokół i koka” z 1984r. , pt. „This is not america”. Znany jest także w Polsce, w 2002 roku nagrał album „Upojenie” z Anną Marią Jopek.

Źródło: MDK Konin

Udostępnij na: