Remonty i inwestycje konińskiej bazy sportowej

Miasto Konin przygotowuje się do zamknięcia boisk treningowych przy ulicy Dmowskiego. W związku z planowanym remontem koniński MOSIR zagospodarował nieużywane od lat boisko za Galerią nad Jeziorem.

– Zadbaliśmy o nawierzchnię, uzupełniliśmy instalacje sportowe, a także dla bezpieczeństwa nawierzchni ogrodziliśmy je, ponieważ po zamknięciu stadionu przy ul. Dmowskiego, posłuży ono za miejsce treningowe dla młodych konińskich piłkarzy – tłumaczy Ewa Kulczyńska dyrektorka MOSIR w Koninie.

Wiosną po zamontowaniu bramek obiekt zostanie oddany do użytku. Zarówno boisko, parkour park i skate park zyskają też nowy, lepszy monitoring. Całość działań w tej sportowej przestrzeni kosztować będzie miasto około 87 000 zł.

To jednak tylko jedna ze zmian, jakie dzieją się w bazie sportowej miasta.
Za blisko 81 100 zł., w hal. Szermierczej przy ul. Dworcowej wymieniliśmy oświetlenie na nowe, energooszczędne. Montaż sekcyjny pozwala też na oświetlanie tej części hali lub pojedynczej planszy, na której trwają treningi, co daje dodatkowe możliwości oszczędzania energii – mówi dyrektor Ewa Kulczyńska. MOSiR w listopadzie zadbał też o szatnie w Hali Rondo. Tam na nowe i bezpieczne, wymieniliśmy bardzo stare i zużyte przez kilkadziesiąt lat użytkowania wyposażenie wszystkich szatni. Inwestycja kosztowała 20 000 zł.

Przed miastem i MOSiR-em największe wyzwanie – budowa nowoczesnych boisk na stadionie przy ul. Dmowskiego. – Czekamy na podpisanie umowy z powstałym niedawno Ministerstwem Sportu. Jak tylko będziemy mieli umowę, MOSIR ogłosi przetarg na wykonanie prac. Czekamy wszyscy w blokach startowych – wyjaśnia Witold Nowak, zastępca prezydenta Konina ds. społecznych

Źródło: MOSiR Konin

Udostępnij na: