Konin Business Meeting 2023

20 kwietnia 2023 roku  w auli im. Jana A.P. Kaczmarka Akademii Nauk Stosowanych odbyła się kolejna edycja konferencji biznesowej zorganizowana przez Izbę Gospodarczą Wielkopolski Wschodniej wspólnie z partnerem i gospodarzem obiektu Akademią Nauk Stosowanych w Koninie, która w tym roku obchodzi 25-lecie swojej działalności, wydarzenie wsparło Miasto Konin i liczne firmy.

W czasie konferencji odbyły się dwa panele dyskusyjne, podczas których uczestnicy starali się odpowiedzieć na kluczowe pytania dotyczące doboru odpowiednich źródeł finansowania dla swojej działalności i wyboru strategii działania w tych trudnych czasach, wyboru odpowiednich narzędzi i kanałów dystrybucji informacji, by skutecznie dotrzeć do klienta, tworzyć z nim relacje i budować swoją markę.

Tytuł tegorocznej edycji „Sztuka walki bez walki – strategia na nowe czasy”  został zaczerpnięty z wypowiedzi mistrza sztuk walki Bruce Lee i tak też zatytułował swój wykład Wojtek Ławniczak, doświadczony projektant usług i pionier service desingu.

Podsumowując tegoroczną edycję Konin Business Meeting wszyscy są zgodni, że przyszło nam żyć w bardzo ciekawych i trudnych dla biznesu czasach, przyjazne okno „pogodowe”, kiedy to wystarczyło być na rynku jest za nami, pojawiły się wyzwania z którymi musimy się zmagać po pandemii i trwającej wojnie u naszych wschodnich sąsiadów. Zerwane łańcuchy dostaw, drożejące surowce i źródła energii postawiły wysoko poprzeczkę, wielu przedsiębiorców pogubiło się w tym nieprzyjaznym otoczeniu i stara się jakoś to przeczekać, inni wiedzą, że nie da się tego przeczekać i trzeba uciekać naprzód, jeszcze bardziej się zaangażować we własny biznes, szukać rozwiązań, przestać konkurować ceną a jakością swych usług.

Po sukcesie zeszłorocznej edycji, w której wzięły udział 122 podmioty, w tym roku było widać rosnące zainteresowanie tego typu ciekawymi wydarzeniami biznesowymi i liczba uczestników wzrosła do 153. Dla mnie bardzo budujący jest jednak fakt, że pomimo trwającej automatyzacji, robotyzacji, wideokonferencji nic nie zastąpi tego typu spotkań, gdzie można się spotkać osobiście, uścisnąć dłoń i wymienić się papierową wizytówką. W biznesie relację i zaufanie buduje się podczas spotkań bezpośrednich i na szczęście długo tej formuły nic nie zastąpi, tu też ogromne brawa dla Izby Gospodarczej Wielkopolski Wschodniej za aktywizację środowiska biznesowego naszego regionu, budowanie platformy na której ludzie różnych branż mogą się spotkać, porozmawiać, wymienić doświadczeniami. Sukcesem zeszłorocznej edycji jest też namacalny fakt, że wiele firm zaczęło korzystać ze wzajemnością ze swoich usług i się wspierać!

Mateusz Kowalewski i jego team do perfekcji opanowali organizację tego typu wydarzeń i doskonale wiedzą i stosują zasadę, że potrzebna jest część merytoryczna, szkoleniowa, ale także ta nieoficjalna, podczas której przy lampce dobrego wina na luzie ludzie się integrują i poznają. Dalszą część wydarzenia kontynuowano w klimatycznej Marinie Gaj, w miejscu w którym potrafią pięknie zadbać kulinarnie o podniebienia swoich gości.

Zachęcam Was do obserwowania fanpage Izby Gospodarczej Wielkopolski Wschodniej, jak zapowiedział jej prezes Mateusz Kowalewski już wkrótce będziemy mieli możliwość uczestniczyć w kolejnych ciekawych spotkaniach i wydarzeniach biznesowych organizowanych przez izbę.

Udostępnij na: