Konin w obiektywie Pawła Figurskiego…

Konińska Starówka, na ukończeniu budynek mieszkalny przy ulicy Obrońców Westerplatte 7.

Przypomnijmy kilka informacji dotyczących tej budowy:

Inwestycja prowadzona przy ulicy Obrońców Westerplatte 7 zlokalizowaną na działkach nr 132/4 i 1031 o/Starówka, budowa rozpoczęła się tu w marcu 2022 roku. Będzie znajdowało się tu 16 lokali mieszkalnych przeznaczonych dla najemców, rozmieszczonych na trzech kondygnacjach o łącznej powierzchni użytkowej 732,1 m².
Generalny Wykonawca deklaruje chęć terminowego zakończenia budowy, co zgodnie z umową winno nastąpić w czerwcu br. Dzięki sprzyjającym temperaturom, udało się położyć pokrycie dachowe, co chroni budowę przed namakaniem oraz umożliwia wykonywanie wewnętrznych robót wykończeniowych. Na koniec stycznia zaawansowanie robót wynosiło ok. 63 %.
Budynek jest niepodpiwniczony, a na trzech kondygnacjach powstanie 16 dwupokojowych mieszkań z aneksem kuchennym lub wydzieloną kuchnią o powierzchni użytkowej od 40 do 54 m². Mieszkania będą posiadać dodatkowo oddzielne komórki lokatorskie. Będzie to budynek monitorowany o nowoczesnej architekturze, podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej, wyposażony w energooszczędne systemy oświetlenia. W ramach zagospodarowania terenu powstanie 16 miejsc postojowych, elementy małej architektury oraz zieleń. Rozbudowany zostanie plac zabaw oraz boks śmietnikowy – obecnie obsługujące sąsiednią nieruchomość przy ul. Obrońców Westerplatte 5. Zarówno zagospodarowanie terenu jak i część parterowa budynku nie będą miały barier architektonicznych. Generalnym Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowlane KROL. Łączne nakłady na inwestycję to około 7 mln zł. Źródłem finansowania przedsięwzięcia jest Fundusz Dopłat, którego obsługę prowadzi Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach rządowego programu bezzwrotnego wsparcia budownictwa mieszkaniowego.

Fot. Tomek Biedziak / zdjęcie z drona Paweł Figurski

Udostępnij na: