Konińscy strażacy świętowali Dzień Strażaka

27 maja konińscy strażacy świętowali Dzień Strażaka.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele NMP Królowej Polski w Koninie, później uroczystości przeniosły się na plac przed Komendą Państwowej Straży Pożarnej w Koninie przy ulicy Przemysłowej 7,  gdzie bryg. Maciej Pilarski Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Koninie przywitał przybyłych na uroczystość gości, podziękował władzom państwowym i samorządowym oraz instytucjom za dotychczasową współpracę i wsparcie. Natomiast wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym z Komendy Miejskiej PSP w Koninie podziękował za właściwą realizację zadań służbowych.
Podczas uroczystości 37 strażaków z Komendy Miejskiej PSP w Koninie otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe, w tym 6 oficerów, 10 aspirantów, 20 podoficerów oraz 1 szeregowy. Ponadto 10 funkcjonariuszom wręczono medale i odznaczenia oraz 2 dyplomy z okazji jubileuszu 30 – lecia Państwowej Straży Pożarnej.
W trakcie uroczystości odbyło się również uroczyste wręczenie decyzji o przyznaniu świadczenia ratowniczego dla druhów Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu konińskiego.
Dziękujemy za Waszą ofiarną służbę i najlepsze życzenia dla Was z okazji Waszego święta!

Źródło: fanpage KM PSP Konin

Udostępnij na: