Krasnoludki opanowały park miejski!

Jak co roku Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie nie zapomniał o najmłodszych mieszkańcach Konina i wraz ze swoimi partnerami zorganizował w Parku Miejskim im. Fryderyka Chopina ,,Zaczarowany Dzień Dziecka”. ,,Zostań zdrowym Krasnoludkiem” to tytuł 9 już edycji imprezy, która odbyła się 4 czerwca pod patronatem Prezydenta Miasta Konina, a partnerem było Towarzystwo Inicjatyw Obywatelskich w Koninie.

W tym roku dzieci weszły w prawdziwą krainę Krasnoludków. Spotkały między innymi Szybkiego, Zwinnego, Mądrego i Spostrzegawczego Krasnala. Odwiedzały stanowiska, aby na koniec otrzymać Świadectwo Sprawności Krasnoludka! Tradycyjnie od godziny 13.00 na konińskie rodziny czekało wiele atrakcji. Dzieci z rodzicami brały udział w licznych konkursach i zabawach przygotowanych przez Przedszkole numer 1, 4 i 8, Fundację Otwarcie, Fundację Podaj Dalej, Stowarzyszenie Gepetto, TIO, szkołę językową, akademię piłkarską oraz CDN Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną i Szkoła Jazdy Turbo Konin.

Zaczarowany Dzień Dziecka zakończył koncert w wykonaniu zespołu ARETE oraz młodych artystów z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie. W między czasie rozstrzygnięto konkursy i wręczono super nagrody. W tym roku promowano podczas festynu  zdrowy styl życia ! Wiele mówiono o tym, jak wspierać dzieci, aby żyły szczęśliwe i bez uzależnień.

Było pięknie i bajecznie, brawo MDK i partnerzy wydarzenia, do zobaczenia za rok! Pięknie ożywiliście nasz park!

Udostępnij na: