LEWICA W TRASIE, Włodzimierz Czarzasty odwiedził Konin

23 listopada 2022 roku o godzinie 18.00 w Auli Akademii Nauk Stosowanych w Koninie przy ul. Przyjaźni 1 w Koninie odbyło się  spotkanie z wicemarszałkiem Sejmu RP, współprzewodniczącym Nowej Lewicy Włodzimierzem Czarzastym oraz posłankami i posłami Lewicy.

Spotkanie zorganizowano w formule otwartej, więc każda zainteresowana osoba mogła skorzystać z zaproszenia lidera Lewicy i aktywnie uczestniczyć w tym spotkaniu. Niby to samo miejsce, a zgoła inna atmosfera spotkania, kilka miesięcy temu uczestnicząc tu w spotkaniu z liderem innej partii czułem się jak w otoczonej twierdzy, teraz nie było tej masy radiowozów, policjantów, ochrony.

Włodzimierz Czarzasty poruszył wiele tematów związanych z programem Lewicy, mówił o konieczności większych nakładów na ochronę zdrowia, profilaktykę i leczenie chorób nowotworowych, braku akceptacji jego formacji na prywatyzację szpitali, zapóźnieniach w opiece geriatrycznej, potrzebie walki z wykluczeniem komunikacyjnym, jak najszybszym rozdziale państwa od kościoła. Jak stwierdził Lewica nie skupia się na walce z wiarą i ludźmi wierzącymi, ale będzie dążyła do stworzenia państwa świeckiego, bez niezrozumiałych dla wielu przywilejów dla kleru, chce by religia powróciła do sal katechetycznych, a księża pedofile trafiali do więzienia jak inni członkowie społeczeństwa dopuszczający się tych haniebnych czynów wobec dzieci , a nie być przenoszeni na inną parafię. Będzie walczył o to by mieszkanie było normalnością, a nie luksusem, uważa, że w dobie kryzysu baczniej powinniśmy przyglądać się finansom publicznym i zamiast rozdawnictwa publicznych pieniędzy w postaci osłon czy programu 500 plus kierować tę pomoc do grup społecznych, które tej pomocy potrzebują! Mocno został zaakcentowany projekt obywatelski pn. „Renta wdowia”, pod którym można się było podpisać podczas spotkania, poruszono również temat konieczności podwyższenia zasiłku pogrzebowego do kwoty 7 000 zł.

Lider Lewicy zachęcał do głosowania na partie opozycyjne, by nie zmarnować szansy na zmianę u steru władzy po następnych wyborach, podczas pytań odniósł się również do startu z wspólnej listy wyborczej.

Jeśli mogę to biorę udział w tego typu spotkaniach, interesuje mnie jak liderzy, których mogę oglądać w telewizji wypadają na żywo, w kontakcie bezpośrednim twarzą w twarz, jak radzą sobie z niewygodnymi pytaniami, czy można się na takich spotkaniach swobodnie wypowiadać otrzymując mikrofon, podczas tego spotkania tego właśnie doświadczyłem.

Choć nie jestem członkiem Lewicy i nie zgadzam się ze wszystkim co prezentował, to Włodzimierz Czarzasty ujął mnie swoją bezpośredniością, merytorycznym przygotowaniem do spotkania i dialogiem ze wszystkimi zebranymi na spotkaniu. Po spotkaniu można było się z nim przywitać, powiedzieć o swojej sympatii do jego osoby i ugrupowania lub odwrotnie rzec mu, że się go nie lubi.

Ostatnimi czasy miałem okazję uczestniczyć w trzech tego typu spotkaniach z liderami różnych partii w naszym mieście, co rzuca mi się w oczy to znikomy udział w takich spotkaniach ludzi bardzo młodych, w przedziale wieku 18-30 lat i dotyczyło to każdego spotkania bez znaczenia na opcję polityczną. Może liderzy powinni pomyśleć jak zachęcić młodzież i ludzi młodych do aktywnego udziału w takich spotkaniach, polityce. Myślę, że to oni rozstrzygną kolejne wybory jeśli zostaną zmobilizowani, bo tak naprawdę wszystko co się dzieje mocno ich dotyczy i powinni w tym uczestniczyć!

Udostępnij na: