Z nowym rokiem: Wyprawka dla Konińskiego Malucha.

Od początku 2023 roku Konin chce witać nowo narodzonych mieszkańców w specjalny sposób, przekazując im „Wyprawkę dla Konińskiego Malucha”. Znajdą się w niej przydatne rzeczy: body, spodenki, czapeczka, skarpetki i kocyk – wszystko zapakowane w estetyczny worek. Żeby miasto mogło przystąpić do tego zadania, musi być ono zaakceptowane przez radnych. Uchwałę w tej sprawie prezydent Konina Piotr Korytkowski przedstawi radnym na sesji Rady Miasta Konina, która odbędzie się 30 listopada.

„Wyprawka dla Konińskiego Malucha” to jednorazowy prezent powitalny dla najmłodszych mieszkańców Konina, którzy będą pojawiać się na świecie od 1 stycznia 2023 roku. W taki sposób władze miasta chcą witać nowych mieszkańców i wesprzeć ich rodziców bądź opiekunów na nowym etapie życia.

Wyprawka będzie przyznawana na wniosek rodziców bądź opiekunów zamieszkujących na terenie Konina, rozliczających podatek na rzecz Miasta Konina.

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, realizacją wyprawki zajmie się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Wnioski będzie można składać w terminie do dwóch miesięcy od narodzin dziecka lub objęcia go opieką, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez dziecko trzeciego miesiąca życia.

Szczegóły dotyczące składania wniosków podamy po uzyskaniu akceptacji uchwały przez radnych.

źródło: Urząd Miejski w Koninie

Udostępnij na: