Zadbaj o zdrowie. Mammobus znów w Koninie.

Najbliższy postój Mammobusu – we wtorek 2 listopada 2021 r. w godzinach 14:00 – 17:00 – na terenie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Koninie.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie informuje, że organizuje po raz kolejny profilaktyczne badania mammograficzne. Badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie korzystały z profilaktycznej mammografii opłacanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia są bezpłatne. Panie w wieku 35-49 lat będą mogły wykonać badania mammograficzne odpłatnie. Koszt badania wynosi 100 złotych.

Badania odbędą się w dniu 2 listopada 2021 r. od godziny 14.00 do godziny 17.00 w Mammobusie zainstalowanym na terenie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Koninie ul.Staszica 16 (Stary Konin). Rejestracja na badanie prowadzona jest pod numerami telefonów: 61 855 75 28; 61 851 30 77.  Przy rejestracji telefonicznej należy podać dane osobowe oraz numer PESEL .
Przed wykonaniem badania należy okazać dowód osobisty oraz ważny dokument ubezpieczenia.

Badania wykonywane są przez specjalistów z Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu. Uzyskane zdjęcia mammograficzne oceniane będą przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów. Wyniki badań OPEN prześle na adres domowy pacjentki.
Badania profilaktyczne są ważną inwestycją we własne zdrowie i dlatego Panie objęte programem oraz zainteresowane wykonaniem badań mammograficznych namawiamy do skorzystania z proponowanych badań.

źródło: PSSE w Koninie.

Udostępnij na: