Nauczyciele z Powiatu Konińskiego najlepszymi „siatkarzami” w Wielkopolsce.

Nauczyciele z powiatu konińskiego wygrali XVII Mistrzostwa Wielkopolski Nauczycieli Reprezentacji Powiatów w Piłce Siatkowej.  Puchar za zajęcie I miejsca wywalczyli 23 października w Opalenicy.

Gospodarzem mistrzostw, po raz siedemnasty, był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opalenicy. Do tegorocznych rozgrywek zgłosiły się drużyny nauczycieli z sześciu powiatów: grodziskiego, konińskiego, kościańskiego, nowotomyskiego, szamotulskiego i śremskiego. Powiat Koniński reprezentowany był przez: Justynę Frasz-Ignaczak, Elizę Moczyńską, Błażeja Malanowskiego, Tomasza Marcinka, Sławomira Woźniaka, Michała Brodeckiego i Bartosza Adamiaka.

Rozgrywki zostały przeprowadzone systemem „każdy z każdym”, drużyny stoczyły więc po pięć pojedynków. Rywalizacja była wyrównana. Nauczyciele ze wszystkich reprezentacji pokazali na boisku godną podziwu formę i poziom siatkarskich umiejętności. Ostatecznie tytuł Mistrza Wielkopolski Nauczycieli Reprezentacji Powiatów w Piłce Siatkowej oraz Puchar Posła na Sejm RP Jakuba Rutnickiego wywalczyła reprezentacja z naszego powiatu. Na drugim miejscu zakończyli rywalizację nauczyciele z powiatu nowotomyskiego, a na trzecim – z powiatu śremskiego. Tuż poza podium uplasowała się reprezentacja z powiatu kościańskiego.

Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju otrzymały puchary i dyplomy, a najlepsza trójka medale oraz nagrody rzeczowe.

Jak podkreślają uczestnicy zawodów, udział w Mistrzostwach Wielkopolski Nauczycieli w Siatkówkę, to nie tylko rywalizacja i walka o wynik sportowy, ale przede wszystkim przyjemność czerpana z gry w siatkówkę i doskonała okazja do integracji  środowiska nauczycielskiego.

Źródło: Marta J. Bagrowska Powiatowy rzecznik prasowy

Udostępnij na: