Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

W dniu 25 października  2023 roku, w siedzibie Urzędu Stanu Cywilnego w Koninie odbyła się szósta już  uroczystość, na której  świętowano  „Złote Gody” i związane z tym  nadanie medali,  dla par, które w jednym związku małżeńskim przeżyły  ze sobą   50 lat. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie to wyróżnienie  nadawane  przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej  w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny.

Do zaszczytnego  grona  Dostojnych Jubilatów, uhonorowanych medalami, zaproszono 8 par.

Długoletni  jubileusz  pożycia małżeńskiego świętowali :

Państwo  Wiesława i Henryk Chojnaccy

Państwo  Mirosława i Jerzy Czeladzińscy

Państwo  Danuta i Henryk Drzewieccy

Państwo  Jadwiga i Zdzisław Małeccy

Państwo  Krystyna i Tadeusz Matysiak

Państwo  Halina i Jan Michalscy

Państwo  Teresa i Józef Sierakowscy

Państwo Halina i Stanisław Wałowscy.

Aktu dekoracji  medalami za długoletnie pożycie małżeńskie  dokonał Zastępca Prezydenta Miasta Konina Pan Witold Nowak.  Uroczystość prowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Magdalena Kuznowicz-Górniak. Była to okazja  do podziękowania za wytrwałe,  zgodne  i pełne miłości  pożycie małżeńskie, stanowiące  dobry  przykład dla młodego pokolenia. Zastępca Prezydenta Miasta Konina,  pod adresem Dostojnych Jubilatów wyraził słowa uznania dla tak zacnego Jubileuszu, podkreślając fakt, że Jubileusz Złotych Godów to więcej lat niż on sam ich ma…., życząc wszystkim parom kolejnych, pięknych rocznic małżeńskich   spędzonych  w zdrowiu,  miłości  i wzajemnym szacunku, ciesząc się  każdą wspólnie spędzoną chwilą.

Oprócz medali, Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne oraz bukiety  kwiatów. Czas uroczystości wypełniony był serdecznymi życzeniami, wspaniałą muzyką, miłymi rozmowami o zapoznaniu się ze swoją drugą  połową (usłyszeliśmy od Jubilatów, że poznali się w podróży, na zabawie, u znajomych i na wyborach uczestnicząc w komisji).  Było super!  Obowiązkowo odśpiewano  sto lat ze słodkim toastem.

Szanownym Jubilatom gratulujemy okrągłej  rocznicy pożycia małżeńskiego. Życzymy kolejnych wspólnych, długich i pogodnych lat  życia w nieustającym zdrowiu i  szczęściu oraz miłości najbliższych. W lecie  każdego kolejnego roku  zapraszamy pary na ogród pełen kwiatów, znajdujący się przy Dworku Zofii Urbanowskiej by dopełnić sesję  zdjęciową ale też przysiąść na ławeczce i choć chwilę odpocząć.

Źródło tekstu i zdjęć: www.konin.pl

Udostępnij na: