Medale za długoletnie pożycie małżeńskie!

W dniu 12 czerwca 2024 roku, w siedzibie Urzędu Stanu Cywilnego w Koninie odbyła się druga w tym roku  uroczystość, na której  świętowano  długoletnie pożycie małżeńskie i związane z tym,  nadanie medali,  dla par, które w jednym związku małżeńskim przeżyły  ze sobą 50 lat lub więcej.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie to wyróżnienie  nadawane  przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej  w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny. Do zaszczytnego  grona  Dostojnych Jubilatów, uhonorowanych medalami, zaproszono 10 par.

Długoletni  jubileusz  pożycia małżeńskiego świętowali :

Państwo  Eleonora i Józef Konieczka,

Państwo  Jolanta i Marian  Kondrak,

Państwo  Janina i Wojciech Kościuch,

Państwo  Elżbieta i Jan Kózka,

Państwo  Anna i Ryszard  Kwiecińscy,

Państwo  Henryka i Marek Mójta,

Państwo Maria i Józef  Piątkowscy,

Państwo Marianna  i Stanisław  Skonieczni,

Państwo  Eleonora Leś-Sypniewska i Włodzimierz Sypniewski,

Państwo Grażyna i Marian Zięba.

Uroczystego aktu dekoracji dokonał Prezydent Miasta Konina Pan Piotr Korytkowski.  Prezydent, pod adresem Dostojnych Jubilatów wyraził  słowa uznania i podziękowania za wytrwałe,  zgodne  i pełne miłości  pożycie małżeńskie, stanowiące  wspaniały  przykład dla młodego pokolenia. Wszystkim parom życzył  kolejnych  pięknych jubileuszy spędzonych w zdrowiu i miłości. Oprócz medali, Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne oraz piękne bukiety  kwiatów. Czas uroczystości wypełniony był serdecznymi życzeniami, miłymi rozmowami, toastem za zdrowie Jubilatów oraz sesją zdjęciową we wnętrzach  urokliwego Dworku znanej pisarki Zofii Urbanowskiej. Szanownym Jubilatom gratulujemy okrągłej  rocznicy pożycia małżeńskiego. Życzymy kolejnych wspólnych, długich i pogodnych lat  życia w nieustającym zdrowiu, szczęściu i miłości najbliższych oraz świętowania następnych,  corocznych jubileuszy.

Źródło zdjęć i tekstu: www.konin.pl

Udostępnij na: