Miejska ślizgawka woła łyżwiarzy!

Przy konińskim Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika działa miejskie lodowisko. Ślizgawka jest czynna od 13:00 do 20:00.

Wprowadzono w tym roku dużo nowości. Do dyspozycji użytkowników lodowiska jest 150 par nowych łyżew. Dzięki użyciu rolby – specjalnego pojazdu do czyszczenia i odświeżania lodu nawierzchnia jest gładka i bardziej komfortowa. Miejskie lodowisko ma być czynne przez około dwa miesiące, a więc na pewno podczas ferii, które w Wielkopolsce przypadają późno, bo w drugiej połowie lutego. Oczywiście, w sytuacjach, kiedy pogoda nie będzie sprzyjać: będzie padał deszcz, wiał silny wiatr, temperatury podskoczą sporo powyżej zera – obiekt ze względów bezpieczeństwa będzie zamykany.

Cennik wygląda następująco – posiadacze Konińskiej Karty Mieszkańca płacą 5 złotych – to w przypadku dzieci i młodzieży do 18. roku życia, a w przypadku dorosłych 8 złotych za 45 minut jazdy. Bez karty te ceny są wyższe – to jest odpowiednio 8 i 12 złotych. Osobnym kosztem jest wypożyczenie łyżew, wśród których są również małe łyżwy dla dzieci.

Warto wspomnieć o kolejnej nowości jaką są chodziki do nauki jazdy na łyżwach dla dzieci. Można je wypożyczyć bez dodatkowych kosztów w cenie biletu na lodowisko. Na Wasze pociechy czekają dwie foki i dwa delfiny!

Udostępnij na: