Prezydent przywitał króla i biegaczy!

Wczoraj po godzinie 20 zaczęło się robić wesoło w okolicach ronda WOŚP, stanęła brama powitalna, z głośników sączyła się muzyka.

Pojawił się prezydent Konina Piotr Korytkowski wraz ze swoim zastępcą Witoldem Nowakiem, który powitał na konińskiej ziemi króla Bolesława Chrobrego i organizatorów Biegu z Pierwszej Stolicy do Stolicy.

Około 21:25 w okolicach ronda pojawili się biegacze, których powitano brawami, gorącą herbatą z pomarańczą i goździkami i pyszną drożdżówką. Jako, że dwójka uczestników biegu obchodziła swoje urodziny to przyjaciele przygotowali dla nich niespodziankę czekając z małymi torcikami, nikt z zebranych nie żałował też płuc śpiewając im 100 lat!

Z Gniezna wybiegło 56 uczestników biegu, którzy zmieniali się na trasie sztafety, podczas trasy dołączali do nich okoliczni biegacze, tak też było w naszym mieście, gdzie powitali ich biegacze z Konina i okolic.

Podczas spotkania można było zasilić skarbonki WOŚP i w nagrodę odreagować stres dnia codziennego na bębnie.

Dyrektorka konińskiego MDK-u Lucyna maglowała naszych gości, wyciągając ciekawe informacje o idei biegu, jego uczestnikach, gorąco ich zapraszała również do odwiedzin Konina podczas koncertów i wydarzeń kulturalnych.

To już 5. edycja Biegu z Pierwszej Stolicy do Stolicy. Kilkudziesięciu uczestników w biegu sztafetowym wyruszyło z Gniezna, aby w niedzielę 28 stycznia uczestniczyć w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie, miło z ich strony, że Konin kolejny raz pojawił się na trasie biegu! W tym roku po raz pierwszy pobiegli najmłodsi uczestnicy. Biegacze biegną po to, aby wesprzeć wspaniałą ideę WOŚP. Hasło 32. finału WOŚP brzmi „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.

Udostępnij na: