Miejskie TBS oddało do użytku 100 nowych mieszkań!

 Spółka wybudowała kolejne trzy budynki mieszkalne wielorodzinne przy Kościelnej 8, Kościelnej 10 oraz Szarych Szeregów 2F w Koninie wraz z Gminą Konin oraz przy udziale kredytu udzielonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego w Warszawie. Budowę rozpoczęto w marcu 2020r., a zakończono w lutym bieżącego roku (2022). Wartość inwestycji szacuje się na kwotę 28 milionów 600 tysięcy złotych.

 Inwestycja została sfinansowana przy udziale Gminy Konin i Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie: w postaci kredytu udzielonego przez Departament Kredytowych Programów Mieszkaniowych oraz bezzwrotnego finansowego wsparcia tzw. „grantu” z Funduszu Dopłat Departamentu Funduszy Mieszkaniowych.

Autorem projektu jest Pan Remigiusz Rogoziński, architekt prowadzący biuro „APA FORMA” mające swą siedzibę przy ul. Staszica w Starym Koninie. Generalnym Wykonawcą wybranym w przetargu publicznym jest spółka „DEMOCO POLAND” z Tarnowa Podgórnego. Nadzór inwestorski prowadził koniński Zakład Budownictwa Ogólnego „ANIMAR” Pana Andrzeja Kołodziejskiego.

Powstało 100 mieszkań na wynajem o powierzchni od 31 do 66 m² i łącznej powierzchni ok. 4.200 m². Do każdego z mieszkań przynależna jest komórka lokatorska umiejscowiona na tej samej kondygnacji. Najemcy mają możliwość skorzystania również ze wspólnych pomieszczeń przeznaczonych do przechowywania wózków i rowerów.

Każde mieszkanie zostało wyposażone w elektryczną kuchenkę, umywalkę, wannę, zlewozmywak oraz toaletę. W pokojach położono panele podłogowe, natomiast w pomieszczeniach sanitarnych i kuchni płytki terakotowe. Lokatorzy we własnym zakresie będą musieli zadbać jedynie o umeblowanie.

Usytuowanie umożliwia szybki dostęp do komunikacji miejskiej, w pobliżu znajdują się punkty handlowo-usługowe, gastronomiczne, kościół, apteki, przychodnie. Nieopodal znajduje się Bulwar Nadwarciański – kilometrowy deptak z tarasami widokowymi, łąką rekreacyjną z oczkiem wodnym oraz dwoma drewnianymi kładkami. Mieszkańcy niedaleko będą mieli również do Parku im. Fryderyka Chopina.

Zagospodarowanie terenu składa się z parkingu oraz układu ciągów pieszo-jezdnych, wkomponowanych w bogatą szatę nasadzeń. W centralnym punkcie dziedzińca znajduje się plac zabaw dla dzieci. Rozmieszczono również ławki i stoliki parkowe, kosze na śmieci, stojaki do rowerów oraz latarnie parkowe. Gromadzenie stałych odpadów komunalnych będzie w zamykanych boksach śmietnikowych oraz w pojemnikach przeznaczonych do segregowania śmieci.

Dwupiętrowe, trzykondygnacyjne, niepodpiwniczone budynki wzniesiono w technologii tradycyjnej, a projekt był konsultowany z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Elewacja nawiązuje do charakteru konińskiej starówki i jest podświetlana w porze wieczorowej, co znacznie podnosi prestiż tej części miasta.

Budynki nie mają barier architektonicznych i zostały wyposażone w cichobieżne windy osobowe przystosowane do obsługi przez osoby dysponujące niepełnosprawnością w różnym zakresie. Budynki spełniające, a nawet przewyższające obowiązujące normy budowlane, będą przyjazne mieszkańcom. Wyposażone zostały w energooszczędne oświetlenie, oraz monitoring wizyjny podnoszący bezpieczeństwo użytkowania.

Inwestycja zakończyła zagospodarowywanie kwartału pomiędzy ulicami Wodną, Kościelną i Szarych Szeregów, gdzie kiedyś zlokalizowana była baza autobusów PKS, dworzec autobusowy oraz baraki handlowo – usługowe.

W latach 2014 – 2019 Spółka wybudowała na tym terenie cztery budynki, które przyniosły 108 mieszkań i kilka lokali handlowo-usługowych. Dodając do tego obecnie oddawane 100 mieszkań, można pokusić się o stwierdzenie, że ożywienie konińskiej Starówki postępuje.

Udostępnij na: