Minister Sportu I Turystyki w Koninie

Dziś w Koninie Sławomir Nitras – Minister Sportu i Turystyki ogłosił nowy „Program wsparcia Akademii Piłkarskich działających przy klubach Ekstraligi i I ligi kobiet”. Na jego realizację w 2024 roku resort przeznaczy 6 mln zł. Ogłoszenie programu odbyło się podczas konferencji prasowej na wyremontowanym stadionie im. Mariana Paska. Udział w niej wzięli m.in. przedstawiciele i zawodniczki klubu  KKPK Medyk POLOmarket Konin oraz Federacji Klubów Piłkarstwa Kobiecego.

Roman Jaszczak – założyciel klubu Medyk Konin, jego wieloletni trener i prezes powiedział dziś, że jest najszczęśliwszym człowiekiem na świecie, bo na takie decyzje pracował 40 lat!

– To zaszczyt, kiedy z naszego miasta idzie w świat tak wspaniała informacja! To bardzo dobra informacja dla tysięcy piłkarek i działaczek sportowych w Polsce. Dziękuję Panu Ministrowi  Sławomirowi Nitrasowi za wizytę w Koninie i za konkretne wsparcie kobiecej piłki nożnej. My w Koninie mamy silne związki z kobiecą piłką nożną. Dzięki „Medyczkom” przeżywaliśmy przecież niejednokrotnie chwile wzruszeń. Jesteśmy dumni, że mamy w naszym mieście klub z taką piękną historią – napisał na swoim fanpage Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski.

Udostępnij na: