Mistrzynie ambasadorkami Konin CUP!

Po ponad ćwierć wieku znów mamy złoty medal w skokach przez przeszkody! Uczennica II Liceum w Koninie Antonina Kucharska zdobyła 1. miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski kat. Juniorzy (135 cm) 2024. Zawodniczka, jej dwie koleżanki z klubu jeździeckiego, ich rodzice i trener spotkali się z prezydentem Konina Piotrem Korytkowskim.

Antonia Kucharska zapisze się w sportowych kronikach Konina, ponieważ jest autorką historycznego sukcesu. Zdobyła złoto w konkurencji skoków przez przeszkody juniorów, co wcześniej udało się jej trenerowi Mateuszowi Michalakowi w 1998 roku. Wtedy to był pierwszy historyczny złoty medal dla Konina w tej konkurencji, teraz powtórzyła go Antonina. Zawodniczka została powołana do reprezentacji Polski na rok 2024, wcześniej zasilała kadrę Wielkopolski. Ma swoim koncie wiele wygranych konkursów na zawodach ogólnopolskich,  międzynarodowych oraz regionalnych. Jak mówi – jeździectwo to jest jej wielka pasja, ale zawodowo będzie chciała się realizować w innych obszarach.

Złoto ma na swoim koncie też Adriana Czarnecka, która była najlepsza na Halowych Mistrzostwach Polski Młodzików na dużych koniach 2024. Adriana  uczy się w szkole podstawowej w Skulsku, ale trenuje pod okiem trenera Mateusza Michalaka w podkonińskim Klubie Jeździeckim „Jolly Jumper”. Była powołana do kadry Wielkopolski w latach 2022-2023. Zdobyła srebrny medal w Halowym Pucharze Polski 2021 gr A0-kuce, brązowy medal na Halowym Pucharze Polski 2022 gr A1-kuce oraz 3. Miejsce na Mistrzostwach Wielkopolski 2022.

Z dumą podczas spotkania z prezydentem mówiła o swoich osiągnięciach najmłodsza z tej trójki zawodniczek – 10-letnia Helena Michalak. Helena jest zdobywczynią 9. miejsca na Halowych Mistrzostwach Polski 2024 gr A0-kuce, uczy się w Szkole Podstawowej nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi w  Koninie. Zajęła 4. miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski 2022, ma na swoim koncie liczne wygrane i czołowe miejsca na zawodach rangi ogólnopolskiej i regionalnej.  Była nominowana do kadry Wielkopolski na rok 2023.

– Gratuluję pasji, zaangażowania, jestem pod wrażeniem Waszych osiągnięć! Cieszę się, że miasto mające konia w herbie może poszczycić się takimi znakomitymi zawodniczkami – mówił prezydent Piotr Korytkowski.

Prezydent, wspólnie z Januszem Lipińskim – dyrektorem sztandarowej konińskiej imprezy Zawodów Jeździeckich Konin CUP oraz z zawodniczkami, ustalił, że będą one ambasadorkami Konin CUP 2024.

Źródło zdjęć i tekstu: www.konin.pl

Udostępnij na: