Młodzieżowa debata o transformacji energetycznej

Na widowni zasiadło prawie 200 młodych ludzi, uczniowie i uczennice konińskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych, nie zabrakło również gości specjalnych – Prezydenta Miasta Konina Piotra Korytkowskiego oraz Prezesa Agencji Rozwoju Regionalnego w Koninie Macieja Sytka. Przy okazji tego wydarzenia MAK nawiązał współpracę z Młodzieżową Radą Klimatyczną przy Ministrze Klimatu i Środowiska.

– Zdajemy sobie sprawę, że dla niektórych może być zaskakujący fakt, że jako młodzież w trakcie edukacji podejmujemy się tak szerokich i trudnych zagadnień, jednak przyświeca nam jasny cel. Poprzez nasze działanie chcemy zwiększyć świadomość i zrozumienie tematu transformacji oraz włączyć się jako młodzi ludzie do dyskusji na temat transformacji energetycznej w Koninie i w naszym regionie, zapewnić, aby nasz głos był słyszany i uwzględniany w podejmowanych decyzjach.

Debata ta jednak nie była zupełnie oddzielonym wydarzeniem, jest to element układanki w naszej pracy nad stanowiskiem młodzieży w sprawie transformacji energetycznej w Koninie i Wielkopolsce Wschodniej. Dlatego też w drugiej części wydarzenia przedstawiliśmy wyniki naszego badania świadomości i opinii konińskiej młodzieży w tym temacie. Rodzi się z nich zarys owego stanowiska, które będziemy jeszcze dalej rozwijać na bazie wniosków z debaty i planowanego spotkania z samorządami uczniowskimi.

Zaprosiliśmy przedstawicieli samorządów uczniowskich na wspomniane wyżej spotkanie, które odbędzie się w przyszłym tygodniu w formule World Cafe. Będzie to kolejny etap, podczas którego będziemy rozwijać poszczególne elementy, które znajdą się w stanowisku konińskiej młodzieży na temat transformacji energetycznej w Koninie i regionie Wielkopolski Wschodniej – napisali na swoim fanpage Młodzi Administratorzy Klimatu.

– Bardzo dziękuję Młodym Ambasadorom Klimatu za zaproszenie na dzisiejszą debatę o Sprawiedliwej Transformacji naszego regionu. Jestem pod wrażeniem Waszych kompetencji – napisał na swoim fanpage Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski.

Źródło informacji i zdjęć: Młodzi Ambasadorzy Klimatu

Udostępnij na: