Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej

Starosta Koniński i Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie zapraszają na powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystości odbędą się 13 października w hali sportowej ZSEU w Żychlinie.

Dzień Edukacji Narodowej, niezmiennie od 40 lat, obchodzony jest w Polsce 14 października. Upamiętnia rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej (pierwszego w Europie ministerstwa oświaty), która zajęła się reformowaniem polskiego szkolnictwa. W tym dniu swoje święto obchodzą nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, pracownicy niepedagogiczni oraz ci, którzy szkoły prowadzą i nadzorują.

Pracownicy szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Koniński, spotkają się na uroczystej akademii 13 października, o godz. 12.30 w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. W programie obchodów nie zabraknie odniesień do historii i tradycji polskiego szkolnictwa oraz do wartości jaką jest edukacja i związane z nią kształtowanie osobowości człowieka. Jak co roku, uroczystości staną się też okazją do uhonorowania nauczycieli i pracowników niepedagogicznych szkół oraz placówek oświatowych powiatu. Wyróżnieni za szczególne osiągnięcia zawodowe pracownicy oświaty otrzymają nagrody starosty konińskiego oraz dyrektorów szkół.

Warto przypomnieć, że w placówkach oświatowych powiatu (Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, Zespołach Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Sompolnie i w Kleczewie, Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rychwale oraz Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ślesinie) zatrudnionych jest 232 nauczycieli: 147 dyplomowanych oraz 40 mianowanych, a także 45 nauczycieli bez stopnia awansu zawodowego, w tym 42 początkujących.

Wszystkim pracownikom placówek oświatowych powiatu konińskiego składamy życzenia wytrwałości w pracy dydaktyczno-wychowawczej, dobrego zdrowia i optymizmu, a także motywacji do ambitnych wyzwań, które zaowocują poczuciem zawodowego spełnienia.

Źródło: Marta J. Bagrowska Powiatowy rzecznik prasowy

Udostępnij na: