Muzyka w ratuszu

W „Muzyczne podróże” zabrał konińskich melomanów w sobotni wieczór (30 września) klarnecista światowej sławy Jan Jakub Bokun, któremu towarzyszyli Igor Frantisak na klarnecie i bassethornie oraz pianistka Monika Hanus.

Witając zebranych na kolejnym koncercie z cyklu „Muzyka w ratuszu – Prezydent Konina zaprasza” Andrzej Majewski, prezes Konińskiego Towarzystwa Muzycznego, pomysłodawca wydarzenia, nie krył satysfakcji, że kolejny raz udało się zaprosić do Konina wykonawców muzyki poważnej z najwyższej półki. I choć nieco niedysponowany głosowo zapowiedział najpierw (co już jest wieloletnia tradycja ratuszowych koncertów) młodziutką skrzypaczkę, uczennicę naszego „Muzyka” w klasie prof. Jana Szkalskiego – Amalie Kusą. Jej mini-recital wypadł znakomicie i to mimo – jak dopowiedział Jan Szkalski, że mała artystka gra na skrzypcach dopiero „… dwa lata i jeden dzień i już odnosi znaczące sukcesy na konkursach i festiwalach…”.

Publiczność była zachwycona klarnetowymi interpretacjami utworów klasycznych, specjalnie zaaranżowanych na ten instrument. Nie szczędziła więc braw i okrzyków zachwytu.

Źródło zdjęć i tekstu: www.konin.pl

Udostępnij na: