Narodowy Dzień Sportu w Koninie

W Koninie w ramach Narodowego Dnia Sportu od 15. do 17. września można było wziąć udział w wielu sportowych atrakcjach. W piątek odbyły się sportowe wydarzenia w szkołach podstawowych i liceach. Na przykład w III Liceum Hubert Król, 4-krotny medalista Mistrzostw Polski w Triathlonie, Duathlonie, Crossduathlonie, obecnie trener triathlonu poprowadził prezentację na temat odmian triathlonu. Wzięło w niej udział około 150 uczniów szkoły. Gościa przywitali z-ca Prezydenta Miasta Konina – Witold Nowak oraz dyrektor szkoły Bożena Pyzder. Stowarzyszenie Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji Start przeprowadziło dwa otwarte treningi piłki ręcznej z udziałem I ligowych zawodników.

Na sobotę Akademia Tenisa przygotowała zajęcia otwarte dla początkujących oraz gry i zabawy dla dzieci, a Paulina Kałużna poprowadziła otwarte zajęcia z zumby na Bulwarze Nadwarciańskim.

W niedzielę Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Korty Konin zorganizowało turniej tenisa ziemnego dla dzieci i młodzieży. Turniej siatkówki został zorganizowany wspólnie z MOSiR Konin w hali przy ul. Popiełuszki 2a. W turnieju wzięło udział 10 drużyn. Puchary dla najlepszych drużyn oraz upominki dla zawodników wręczył z-ca Prezydenta Miasta Konina – Witold Nowak oraz dyrektor MOSiR Ewa Kulczyńska. Klub Żeglarski przy Kopalni Węgla Brunatnego „Konin” S. A. zaprosił na rejsy jachtem żaglowym. Na stadionie MOSiR przy ul. Łężyńskiej  4 odbył się festyn sportowo-rekreacyjny dla dzieci i dorosłych.  Udział we wszystkich wydarzeniach był bezpłatny.

Źródło zdjęć i tekstu: www.konin.pl

Udostępnij na: