Narodowy Dzień Sportu w Koninie. Ćwiczymy razem!


Już 11 września święto wszystkich miłośników aktywności fizycznej i tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem – Narodowy Dzień Sportu. Tego dnia po raz dziewiąty w całej Polsce, zarówno w małych miejscowościach, jak i dużych miastach, odbędą się bezpłatne treningi. Konin jest miastem partnerskim Narodowego Dnia Sportu.

Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska kampania, w ramach której odbędą się bezpłatne wydarzenia i treningi w całej Polsce. Jej celem jest zachęcenie Polaków do aktywnego życia, pełnego sportowych wyzwań i dobrej kondycji. W dziewiątej edycji, tak jak co roku, wydarzenia swoim zasięgiem objęły wszystkie zakątki naszego kraju. Miastami partnerskimi są m.in. Siemianowice Śląskie, Sandomierz, Olsztyn, Konin czy Przemyśl.

W Koninie 10-12 września wszyscy, którzy kochają sport, będą mieli okazję wziąć udział w wielu wydarzeniach. W piątek w konińskich szkołach zorganizowane zostaną Dni Sportu, w sobotę odbędą się otwarte rejsy i treningi na jachtach żaglowych na przystani KŻ KWB Konin w Pątnowie (wcześniejsze zapisy – klubkzkwb@gmail.com), parkrun na jeziorze Zatorze i trening biegowy i rolkarski przy skateparku C.H. Galeria nad Jeziorem. W niedzielę natomiast każdy chętny będzie mógł wziąć udział w Otwartym Turnieju Piłki Plażowej o Puchar Prezydenta Miasta Konina (zapisy na stronie www.mosirkonin.pl). Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Szczegóły oraz informacje o zapisach na stronie www.konin.pl i www.narodowydziensportu.pl.

Współorganizatorami i Partnerami Narodowego Dnia Sportu w Koninie są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie, Konińskie Towarzystwo Piłki Siatkowej, KSR SKATEKON, parkrun Jezioro Zatorze, KŻ KWB Konin.

Sponsorzy: Kupiec Sp. z o.o., MPEC w Koninie, Hydrostal Konin, Pewiczanka, MZK w Koninie.

Kampania jest współfinansowana przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

żródło: Urząd Miejski w Koninie

Udostępnij na: