Kuba Badach zainauguruje rok kulturalny w Koninie.

Koncertem „Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny” w wykonaniu Kuby Badacha z zespołem rozpoczniemy nowy rok kulturalny w Koninie.  W tym roku przypada 30. rocznica śmierci krakowskiego artysty.

Inauguracja roku kulturalnego odbędzie się 24 września o godz. 18.00 w auli im. Jana A.P. Kaczmarka w Centrum Wykładowo-Dydaktycznym PWSZ w Koninie. Bilety kosztują 20 zł i będą do nabycia od 1 września w Konińskim Domu Kultury.

Uroczystość rozpocznie minirecital tegorocznych stypendystów, następnie Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski wręczy stypendium artystyczne i nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. W ten sposób uhonorowane zostaną osoby szczególnie kreatywne, które wyróżniły się swoją działalnością w minionym roku.

Zwieńczeniem będzie muzyczna uczta. Wystąpi Kuba Badach z zespołem w repertuarze Andrzeja Zauchy. W ten sposób Miasto Konin włącza się w obchody 30.rocznicy śmierci krakowskiego artysty, która przypada 10 października. Podczas koncertu zabrzmią autorskie aranżacje Jacka Piskorza i Kuby Badacha. Materiał prezentowany podczas koncertu został wydany na płycie Kuby Badacha „Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny”, która w 2013 roku otrzymała status „Złotej Płyty”

„To moje podziękowanie dla Zauchy. Nie wiem, być może machnąłby ręką zniesmaczony, słysząc słowo „hołd”… Ale to zaszczyt śpiewać jego utwory…” – mówi Kuba Badach.

Udostępnij na: