Odwiedzamy inwestycję Miejskiego TBS w Koninie przy ul. Westerplatte 7

Na początku lutego 2023 roku wybrałem się z Piotrem Bywalcem, Kierownikiem Działu Inwestycji w Miejskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. w Koninie na dwa place budowy prowadzonych obecnie inwestycji przez spółkę w naszym mieście.
Najpierw odwiedziliśmy inwestycję prowadzoną przy ulicy Obrońców Westerplatte 7 zlokalizowaną na działkach nr 132/4 i 1031 o/Starówka, budowa rozpoczęła się tu w marcu 2022 roku. Będzie znajdowało się tu 16 lokali mieszkalnych przeznaczonych dla najemców, rozmieszczonych na trzech kondygnacjach o łącznej powierzchni użytkowej 732,1 m².

– Panie Piotrze w tym miejscu spotkaliśmy się ostatnio 23 maja 2022 roku podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę tego budynku wielorodzinnego, proszę mi powiedzieć jak wygląda procentowo poziom zaawansowania prac, czy wystąpiły jakieś opóźnienia czy też postępują one zgodnie z założonym harmonogramem?

– Generalny Wykonawca deklaruje chęć terminowego zakończenia budowy, co zgodnie z umową winno nastąpić w czerwcu br. Dzięki sprzyjającym temperaturom, udało się położyć pokrycie dachowe, co chroni budowę przed namakaniem oraz umożliwia wykonywanie wewnętrznych robót wykończeniowych. Na koniec stycznia zaawansowanie robót wynosiło ok. 63 %.

– Proszę przypomnieć moim czytelnikom kilka ważnych informacji dotyczących tej inwestycji.

– Budynek jest niepodpiwniczony, a na trzech kondygnacjach powstanie 16 dwupokojowych mieszkań z aneksem kuchennym lub wydzieloną kuchnią o powierzchni użytkowej od 40 do 54 m². Mieszkania będą posiadać dodatkowo oddzielne komórki lokatorskie. Będzie to budynek monitorowany o nowoczesnej architekturze, podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej, wyposażony w energooszczędne systemy oświetlenia. W ramach zagospodarowania terenu powstanie 16 miejsc postojowych, elementy małej architektury oraz zieleń. Rozbudowany zostanie plac zabaw oraz boks śmietnikowy – obecnie obsługujące sąsiednią nieruchomość przy ul. Obrońców Westerplatte 5.
Zarówno zagospodarowanie terenu jak i część parterowa budynku nie będą miały barier architektonicznych.
Generalnym Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowlane KROL.
Łączne nakłady na inwestycję to około 7 mln zł. Źródłem finansowania przedsięwzięcia jest Fundusz Dopłat, którego obsługę prowadzi Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach rządowego programu bezzwrotnego wsparcia budownictwa mieszkaniowego.

– Dziękuję za przypomnienie tych ważnych informacji, dodajmy jeszcze raz wyraźnie, że budowane mieszkania są przeznaczone na wynajem bez możliwości ich wykupu przez najemców. Budynek ładnie wypełni „lukę” po wyburzonym wcześniej budynku co pozytywnie wpłynie na pejzaż naszego miasta w tym miejscu.

 

Udostępnij na: