Ogólnopolski dzień przedszkolaka w konińskich przedszkolach

Poznański Oddział Polskiego Komitetu Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP
w Poznaniu – Koło w Koninie w dniach 18-22 września realizował obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka 2023 pod hasłem: PRZEDSZKOLAKI DLA POWSTAŃCÓW.

W obchodach uczestniczyło 17 konińskich przedszkoli. Nauczycielki przybliżyły dzieciom w wybrany przez siebie sposób tematykę Powstania Wielkopolskiego jako ważnego wydarzenia dla mieszkańców całej Wielkopolski. W przedszkolach odbyły się zajęcia, które pozwoliły dzieciom  poznać symbole oraz historię Powstania z wykorzystaniem książeczki ,,Jak Kuba i Helenka do Powstania szli…” oraz kart narracyjnych do teatrzyku kamishibai. 18 września nauczycielki z dziećmi z Przedszkola nr 5 ,,Plastuś”, Przedszkola nr 11 ,,Pętliczek” oraz z Przedszkola nr 15 ,,Mali Przyrodnicy”, zapaliły znicze na grobach uczestników Powstania Wielkopolskiego Telesfora Kukułki i Stanisława Zielińskiego, które znajdują się na cmentarzu parafialnym w Morzysławiu.

19 września o godzinie 10.30 dzieci biegły pod hasłem ,,Przedszkolaki dla Powstańców”, o takim samym tytule przedszkolaki wykonały również pracę plastyczną. Realizowane w przedszkodach działania uświadomiły dzieciom przynależność do rodziny, miasta, regionu, Polski. Oprócz symboli narodowych przedszkolacy mieli okazję zetknąć się z symbolami i obchodami rocznicowymi Powstania Wielkopolskiego.

Źródło tekstu i zdjęć: www.konin.pl

Udostępnij na: