Pomoc przyszła w ostatniej chwili. Było o krok od tragedii na torach.

Szybka reakcja funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Sompolnie pomogła zapobiec tragicznemu zdarzeniu, do którego miało dojść na torach kolejowych w miejscowości Zaryń. To tam policjanci uratowali mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo.

Cała sytuacja miała swój początek pod koniec września br. Mundurowi z Komisariatu Policji w Sompolnie otrzymali zgłoszenie, że na torach w miejscowości Zaryń, znajduje się 37-letni mieszkaniec powiatu konińskiego, który chce popełnić samobójstwo. Policjanci natychmiast pojechali pod wskazane miejsce, niestety nie zauważyli tam mężczyzny. Sytuacja zrobiła się nerwowa, ponieważ za 10 min miał nadjechać pociąg. Mundurowi nie tracąc czasu, ruszyli wzdłuż torów i po przebiegnięciu kilku kilometrów zauważyli 37-latka.

Mężczyzna nie chciał pomocy Policji, nie chciał również zejść z torów i dlatego funkcjonariusze musieli użyć siły wobec 37-latka. Gdy sytuacja się uspokoiła, został on przekazany załodze pogotowia, której potwierdził, że przechodzi załamanie nerwowe i chciał ze sobą skończyć.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Sompolna kolejne ludzkie życie zostało uratowane.

 

źródło: KMP w Koninie
zdjęcie poglądowe

Udostępnij na: