Pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy – ważne informacje!

W  Wydziale Spraw Obywatelskich przy Placu Wolności 6 przyjmowane są wnioski o nadanie nr PESEL uchodźcom wojennym z Ukrainy. PESEL umożliwia np. skorzystanie z opieki zdrowotnej, pomocy społecznej czy założenie firmy w Polsce. Na parterze został otwarty dodatkowy punkt obsługi dla interesantów, średni czas obsługi to około 30 minut. Wczoraj do godziny 18.00 nadano 55 numerów PESEL obywatelom Ukrainy.
Wniosek można pobrać stąd ➡️ https://bit.ly/3MUmrmO

Wydział Spraw Obywatelskich pracuje nad podpisaniem umowy z zakładami fotograficznymi znajdującymi się w pobliżu Urzędu Miejskiego w Koninie, oraz zbiorczych miejsc noclegowych dla uchodźców z Ukrainy – Hotel Konin, oraz zorganizowanego punktu pomocy – Miejsce Dobra – by uchodźcy mogli tam bezpłatnie wykonać zdjęcia do dowodów osobistych, system ten powinien funkcjonować od najbliższego poniedziałku.

Prezydent Konina informuje, że Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koninie prowadzi bazę osób z terenu Konina, które przyjęły do siebie uchodźców z Ukrainy.

Kontakt do pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie:
– od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30
telefon: 63 249 96 55, 63 249 96 29, e mail: sekretariat@moprkonin.lm.pl

– w godzinach od 15.30 oraz w soboty, niedziele i święta
telefon 63 244 59 16 (Sekcja Poradnictwa Rodzinnego i Interwencji Kryzysowej).

Utworzenie jednolitej bazy umożliwi udzielanie niezbędnych informacji oraz planowanego wsparcia w ramach specustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koninie posiada już częściowy wykaz takich rodzin.

W magazynie miejskim przy Placu Wolności 1 wydawane są ubrania, zabawki i inne rzeczy dla uchodźców z Ukrainy, magazyn jest czynny w godzinach 7.30-18.00. Kontakt do miejskiego koordynatora zbiórek Jacka Kruszyńskiego: 500 534 349

Docelowo wszystkie rzeczy trafią do Miejsca Dobra przy ulicy Dworcowej 7, gdzie tworzony jest centralny punkt pomocy w naszym mieście.

Źródło: Urząd Miejski w Koninie

Udostępnij na: