Ponad 2.700 osób z Konińską Kartą Mieszkańca

Mija miesiąc od uruchomienia Konińskiej Karty Mieszkańca (KKM) uprawniającej do korzystania z wielu zniżek, m.in. od dziś na przejazd autobusami MZK.

Aktywne karty ma już 2.715 koninian, przez cały styczeń złożonych zostało w sumie 4.991 wniosków o wydanie kart.

W styczniu, nie wliczając w to lodowiska miejskiego, karty użyte były ponad 320 razy. Każdy posiadacz KKM może korzystać z tańszej oferty u partnerów programu. Mamy partnerów instytucjonalnych: MOSiR, PGKiM, KDK, MDK, MZK, PKS, PWiK, lodowisko prowadzone przez Zespół Szkół im. M. Kopernika, ZDM, a także u 14 partnerów zewnętrznych: TURBO Rutecki, Ratownictwo Medyczne Piotr Jachowicz, Konsult, Normobaria Licheń Stary, Fabus, Zakład Fryzjerski Kozyra Ewa, Fotosis, Wartownia, Restauracja Nowa Era, Art Club, Fabrykarnia pub & snack, Lawendowe Termy Uniejów – Medical SPA Hotel, Uzdrowisko Nałęczów – Uzdrowiska Polskie, Uzdrowisko Kamień Pomorski – Uzdrowiska Polskie.

Warto przypomnieć, że dziś (tj. 1 lutego) wprowadzona została podwyżka na autobusy MZK, która jednak nie dotyczy posiadaczy Konińskiej Karty Mieszkańca. Z kartą za bilet normalny nadal płacimy 3,80 zł. Do programu dołączają co rusz kolejne firmy. Informacje o proponowanych przez nie zniżkach podajemy na www.konintumieszkam.pl oraz w Autoryzowanym Punkcie przy ul. Dworcowej w Koninie.

Konińską Kartę Mieszkańca może otrzymać każda osoba pełnoletnia, która spełnia przynajmniej jeden z warunków: rozlicza podatek PIT w Urzędzie Skarbowym w Koninie, wskazując jako miejsce zamieszkania adres na terenie Miasta Konina; zamieszkuje na terenie Miasta Konina w przypadku braku ustawowego obowiązku rozliczania podatku PIT.

Osoba uprawniona do otrzymania Karty może wnioskować także o wydanie karty w imieniu: dzieci od 7. roku życia do ukończenia 18. roku życia lub osób od 18. roku życia bez ograniczenia wieku w przypadku osób pozostających pod opieką, w tym osób z niepełnosprawnościami. Dzieci do ukończenia 7. roku życia korzystają z ulg i zniżek przypisanych do konta rodzica. Mieszkańcy mogą posługiwać się kartą wirtualną za pomocą aplikacji w swoim smartfonie lub tradycyjną kartą plastikową. Dodajmy, że uprawnieni posiadacze Konińskiej Karty Mieszkańca mogą za jej pomocą korzystać z Pakietów Rodziny 3+ (133 aktywne pakiety) bądź też z Pakietów Seniora (613 osób).

Wszystkie informacje o karcie znajdują się na www.konintumieszkam.pl

źródło: Miasto Konin

Udostępnij na: