Premierowy „Wędrowiec” Roberta Kanaana

W niedzielny wieczór (29 października) w kościele pw. Św. Wojciecha odbył się kolejny koncert w ramach projektu „Trzeźwienie przez kulturę”. Premierowy materiał na płytę „Wędrowiec” zaprezentował Robert Kanaan, znany kompozytor i instrumentalista.

„Wędrowiec” powstał z inspiracji poezji różnych autorów mówiącej o podróżowaniu, upływie czasu, drodze, przemijaniu. W czasie konińskiego koncertu odbyła się premiera całego albumu, który Robert Kanaan przygotowuje do wydania.

Najpierw twórca czytał wiersze, które go zainspirowały. Później prezentował ich muzyczną interpretację, utrzymaną w uwspółcześnionym renesansowym brzmieniu. Były to chwile refleksji, zatrzymania, odpoczynku i czas na to by spokojni oczyścić umysł i oddać się rozmyślaniom. Idealna wręcz muzyka by wejść w nietypowy listopadowy klimat. Także w „Tryptyk zaduszkowy”, który rozpocznie się już 1o listopada w morzysławskiej świątyni. Projekt „Trzeźwienie przez kulturę” finansowany jest ze środków Miasta Konina i parafii św. Wojciecha, przy współpracy z KDK.

Źródło tekstu i zdjęć: www.konin.pl

Udostępnij na: