Program Inwestycji Osiedlowych

Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski prowadząc wiele rozmów z mieszkańcami, z radnymi oraz ze swoimi pracownikami doszedł do wniosku, że nadszedł czas małych inwestycji. Takich, które będą realizowane w Państwa najbliższym otoczeniu, w zasadzie pod oknami Państwa mieszkań, domów, miejsc pracy. To chodniki, ulice osiedlowe, skwery, place zabaw, mała infrastruktura miejska – np. ławeczki, czy też tak ważne dla nas wszystkich oświetlenie uliczne.
Postanowił zatem, że uruchomi Program Inwestycji Osiedlowych – pierwszą tego typu inicjatywę w Koninie będącą odpowiedzią na Państwa potrzeby w zakresie najbliższej infrastruktury. Program ten to inicjatywa wieloletnia, która będzie realizowana w kilku etapach.
W połowie listopada prezydent przedstawił radnym Rady Miasta Konina projekt budżetu na rok 2022. Jest to projekt, w którym stara się pogodzić galopujące w górę wydatki bieżące z utrzymaniem odpowiedniego poziomu wydatków inwestycyjnych, co pozwoli na dalszy rozwój miasta. Wielkie inwestycje, jak wiadukt łączący ul. Paderewskiego i ul. Wyzwolenia czy nowy przebieg ul. Kleczewskiej były potrzebne i zostały wykonane. Dziś czas zadbać o nasze najbliższe otoczenie, dlatego też prezydent wyraża ogromną nadzieję, że Radni zaakceptują jego propozycję uruchomienia I Etapu Programu Inwestycji Osiedlowych na rok 2022. To tak naprawdę projekt mieszkańców Konina,
Planowane inwestycje na rok 2022 znajdziecie Państwo na poniższych infografikach.
Oczywiście to nie wszystkie inwestycje planowane na przyszły rok. W najbliższych dniach będą  podane informacje o kolejnych inwestycjach, które znalazły się w budżecie na rok 2022 r.

Źródło: fanpage Prezydenta Miasta Konina Piotra Korytkowskiego

Udostępnij na: