Projekt powiatu w konkursie „Inwestycja z perspektywą”

Wybieramy najciekawszą samorządową inwestycję współfinansowaną z Unii Europejskiej. Na konkurs „Inwestycja z perspektywą” wpłynęło 158 zgłoszeń. Wśród nich jest też projekt pn. „Edukacja z ekologią – kompleksowa termomodernizacja budynków Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie”. Zachęcamy do oddania głosu na naszą inwestycję !

Celem organizowanego przez Polską Agencję Prasową konkursu „Inwestycja z perspektywą” jest promocja samorządowych inwestycji unijnych, a także chęć inspirowania innych do podejmowania podobnych inicjatyw.

Do miana najciekawszej inwestycji realizowanej przez samorząd z udziałem środków UE pretenduje 158 przedsięwzięć z całego kraju. Najlepsze projekty zostaną wybrane na podstawie głosowania internautów. Trzy inwestycje z najwyższą liczbą głosów nagrodzone zostaną statuetką „Inwestycja z perspektywą”, a zdobywcę pierwszego miejsca dodatkowo odwiedzi reporter z kamerą i udokumentuje zwycięskie przedsięwzięcie.

Choć głosowanie potrwa do końca roku, już dziś zachęcamy Państwa do oddania głosu na projekt zgłoszony do konkursu przez Starostwo Powiatowe w Koninie. Aby to zrobić, należy skorzystać z mechanizmu uruchomionego na stronie https://europapnews.pap.pl/poll/1, wyszukać i zaznaczyć projekt „Termomodernizacja budynków Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie”, a następnie kliknąć w pole „Vote”.

Zgłoszona do konkursu inwestycja realizowana była przez samorząd powiatu konińskiego od maja 2019 r. do lutego 2021 r. Dzięki niej przeprowadzono termomodernizacje trzech obiektów należących do ZSEU w Żychlinie, polegające m.in. na wymianie drzwi, okien i źródeł ciepła, dociepleniu stropu pod dachem oraz odnowieniu elewacji budynków. Przedsięwzięcie kosztowało 1 669 332,90 zł, w tym 1 023 056,45 zł stanowiło dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Zastosowanie w obiektach nowoczesnych rozwiązań technologicznych pozwoli na redukcję rocznego zapotrzebowania na energię cieplną o ok. 70%, a tym samym wpłynie na poprawę jakości środowiska naturalnego. Poza zmniejszeniem poziomu energochłonności budynków oraz kosztów ich eksploatacji, realizacja projektu znacząco przyczyniła się do poprawy warunków pracy i nauczania w placówce, a także walorów estetycznych całego zespołu pałacowo-parkowego tworząc piękną wizytówkę Żychlina przyciągającą uwagę mieszkańców regionu konińskiego oraz turystów.

 Źródło: Marta J. Bagrowska Powiatowy rzecznik prasowy

Udostępnij na: