Rodacy na łyżwy marsz!

Pogoda sprzyja – lodowisko ruszyło! Przy konińskim Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika otwarte zostało miejskie lodowisko. Ślizgawka jest czynna od 13:00 do 20:00.

Pierwszy amator łyżew pojawił się przed godz. 13:00. Jak się dowiedzieliśmy – tradycyjnie od lat mężczyzna stara się być pierwszym łyżwiarzem, który otwiera sezon na miejskim lodowisku. Taflę sprawdził też zastępca prezydenta Konina Witold Nowak. – Jeździ się świetnie! Zachęcamy wszystkich do korzystania ze ślizgawki. Wprowadziliśmy w tym roku dużo nowości. Do dyspozycji użytkowników lodowiska jest 150 par nowych łyżew. Dzięki użyciu rolby – specjalnego pojazdu do czyszczenia i odświeżania lodu nawierzchnia jest gładka i bardziej komfortowa – mówi Witold Nowak.

Miejskie lodowisko ma być czynne przez około dwa miesiące, a więc na pewno podczas ferii, które w Wielkopolsce przypadają późno, bo w drugiej połowie lutego. Oczywiście, w sytuacjach, kiedy pogoda nie będzie sprzyjać: będzie padał deszcz, wiał silny wiatr, temperatury podskoczą sporo powyżej zera – obiekt ze względów bezpieczeństwa będzie zamykany.

Cennik wygląda następująco – posiadacze Konińskiej Karty Mieszkańca płacą 5 złotych – to w przypadku dzieci i młodzieży do 18. roku życia, a w przypadku dorosłych 8 złotych za 45 minut jazdy. Bez karty te ceny są wyższe – to jest odpowiednio 8 i 12 złotych. Osobnym kosztem jest wypożyczenie łyżew, wśród których są również małe łyżwy dla dzieci.

Życzymy miłych wrażeń!

Źródło zdjęć i tekstu: www.konin.pl

Udostępnij na: