Rodzinny piknik wśród autobusów!

Choć dzisiejszej pogody nie da się się nazwać piknikową, to gorące i serdeczne powitanie mieszkańców naszego miasta i okolic, miłośników i pasażerów konińskiej komunikacji miejskiej przez Magdalenę Przybyłę – Prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji Sp. z o. o. w Koninie i jej pracowników sprawiło, że nikt nie zważał na fakt, że było tylko 12 stopni Celsjusza!

Jako, że nasz przewoźnik miejski świętuje właśnie swoje 45. urodziny to przygotował dla swoich gości, tych małych i dużych sporo atrakcji. Można było zwiedzać różne autobusy, zasiąść za kierownicą i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Na dzieci czekali animatorzy z mnóstwem zabaw, tatuażami, szczudłami i tym co dzieci lubią chyba najbardziej czyli dmuchańcami.

O godzinie 11.30 w historyczną trasę zabrał nas autobus z miłośnikiem konińskiej komunikacji Kamilem, który przypomniał pasażerom historię zakładu od momentu jego powstania przez kluczowe zmiany aż do dnia dzisiejszego, pojechaliśmy też w miejsce, gdzie wszystko się zaczęło czyli do pierwszej bazy przy ulicy Spółdzielców 12.

Po powrocie czekały na nas kolejne atrakcje, cukierki, edukacyjne książeczki, papierowe modele przegubowca do samodzielnego złożenia, ale , że to 45. urodziny to prezes Przybyła z pracownikami częstowali gości urodzinowym tortem.

Można było również zwiedzić bardzo ważne miejsce w zakładzie czyli dyspozytornię i wsiąść do naszego „wodorowca”.

Świetny dzień spędzony w zajezdni autobusowej, świętowaliśmy dziś także Europejski Dzień Mobilności dający możliwość mieszkańcom sprawdzenia, co w komunikacji miejskiej „piszczy”, kolejna taka okazja za rok, ja bankowo z niej skorzystam do czego zachęcam również Was!

Materiał promocyjny MZK KONIN

Udostępnij na: