Seniorzy jak radiowcy!

„Szczęśliwi czasu nie liczą” to słuchowisko, które powstało za sprawą kilkanaściorga konińskich seniorów oraz dwójki profesjonalistów. Blisko godzinna opowieść wciąga, frapuje, zastanawia, zatrzymuje czas… Zaprezentowano ją w środę (17 stycznia) w Klubokawiarni NOT.

Przez prawie pół roku: Jagoda Niemiec, Teodozja Wasilewska, Zofia Kasprzyk, Andrzej Janiak, Daniela Pisula, Helena Brzezińska, Magdalena Walawander, Bogusława Adamczyk, Janina Ostrowska i Jerzy Wojciechowski najpierw oswajali się z mikrofonem, by później otwarcie opowiedzieć o sobie, swoich pasjach, myślach, przeżyciach. A że Katarzyna Pawłowska jest znakomitym reżyserem, udało się nagrać ponad 20 godzin dźwięku. Z nich to właśnie realizator dźwięku z Oskardu Mateusz Górski stworzył prawie godzinną audycję.

Efekty projektu spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Satysfakcji nie krył Damian Kruczkowski – koordynator ds. polityki senioralnej w Koninie, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie, która mocno włączyła się w realizację słuchowiska. Wzruszona była także Renata Rudowicz z CKiS Konin, koordynująca całość z ramienia tej instytucji.

Wzruszające i pouczające były także wypowiedzi poszczególnych uczestników słuchowiska, które niebawem znajdą się na wielu stronach internetowych i FB. Być może trafią także do młodych, by ci mogli na własne uszy usłyszeć brzmienie prawdziwego życia, dźwięk doświadczenia i życiowej mądrości.

Samo słuchowisko – jak powiedziała Renata Rudowicz – to początek nowego projektu CKiS zatytułowanego „Srebrne Pokolenie”.  – Jest dedykowany aktywnym seniorom i seniorkom, promuje kreatywność, aktywność i integrację społeczną. Następnym wydarzeniem w ramach tego cyklu będzie występ DJ Viki – charyzmatycznej didżejki, znanej z klubów muzycznych w całej Polsce – dodała Renata Rudowicz.

Źródło zdjęć i tekstu: www.konin.pl

Udostępnij na: