Seweryn vs. Szekspir!

W Narodowe Święto Niepodległości w Koninie będziemy świadkami wyjątkowego spotkania: wybitnego aktora i reżysera, Andrzeja Seweryna i bohaterów najpiękniejszych fragmentów arcydzieł Szekspira – Hamleta, Makbeta i wielu innych.

Spektakl „Wokół Szekspira” rozpocznie się o godz. 17.00. Bilety w cenie 20 zł są do nabycia w Konińskim Domu Kultury.

To spektakl zarówno dla znawców twórczości Szekspira, jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z jego dziełami. Usłyszymy w nim monologi i dialogi szekspirowskie w nowych przekładach i nowych, odkrywczych interpretacjach.
Spektakl to nie tylko popis wielkiego aktora i kunszt Szekspira, ale także zaproszenie skierowane do publiczności, aby stała się współtwórcą tego wieczoru. Zaproszenie do interpretacji i reinterpretacji tekstów, które cały czas stanowią wyzwanie dla wrażliwości i inteligencji; są niezwykle aktualne, szczególnie, że podane są w zupełnie nowym przekładzie Piotra Kamińskiego. Spotkanie z Andrzejem Sewerynem będzie także okazją do uzyskania odpowiedzi na pytanie, co w Szekspirze najbardziej fascynuje jego jako aktora i nie-aktora.

Oficjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Koninie rozpoczną się o godz. 10.00 mszą św. w kościele pw. Św. Bartłomieja w Koninie, po niej uczestnicy przejdą pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie złożone zostaną kwiaty. Dalsza część uroczystości odbędzie się na Placu Wolności.

Andrzej Seweryn
„Wokół Szekspira”
11 listopada 2023
Godz. 17.00
Koniński Dom Kultury

Udostępnij na: