Spakowani? Ruszamy po złoto na Dolny Śląsk!

Zapraszam Was do Kopalni Złota w Złotym Stoku, to super miejsce na spędzenie całego dnia.

Jest tu mnóstwo atrakcji najmłodszych i starszych członków rodziny, a złota dają tyle ile tylko uniesiecie, można napychać kieszenie, plecaki, wywozić taczkami do woli i ładować auta.

Zwiedzicie sztolnie, dowiecie się ile trzeba wywieźć urobku by otrzymać z niego kilka gramów złota, zobaczycie podziemny wodospad, przejedziecie się podziemną kolejką i popłyniecie łodzią po zalanej części kopalni.

Gdy zgłodniejecie, ale tak na serio zgłodniejecie to zapraszam Was do Kuźni Smaków na świetne domowe jedzenie, kotlety jak talerz, porcje jak dla drwala, wyśmienite pierogi jak u babci, gorąco polecam.
Gdy już się posilicie to ruszajmy zwiedzać dalej, jest tu świetne muzeum z eksponatami ze Złotego Stoku i Dolnego Śląska, mnie jako miłośnika butelek ze starych browarów zainteresowała ich kolekcja.

Warto również zajrzeć do Średniowiecznej Osady Górniczej, by obejrzeć świetną kolekcję zrekonstruowanych dawnych maszyn, przewodnik fajnie przypomni Wam kilka zasad z lekcji fizyki, odważni przejdą LABIRYNT STRACHU…

Porywam Was na pełną tajemnic i nauki wycieczkę, podróż w czasie do Średniowiecznej Osady Górniczej. Czeka Was ciężka praca na urządzeniach z tego okresu, poczujecie jak wyglądała praca wieki temu i lekko nie będzie!

Zobaczycie unikatową na skalę europejską replikę Średniowiecznej Osady Górniczej na którą składają się działające urządzenia zbudowane w skali 1:1.
Miłośnicy wynalazków Leonarda da Vinci będą w siódmym niebie!
Po ciężkiej robocie nie będzie czasu na odpoczynek, odwiedzicie Chatę Kata, który ugości Was zgodnie ze swoim specyficznym poczuciem humoru, zapewne ktoś straci głowę i zostanie tam na stałe, ale jak zawsze wchodzicie tam na własną odpowiedzialność…

Zachęcam również do zwiedzania Sztolni Ochrowej, jednego z obiektów Kopalni Złota w Złotym Stoku. Została ona uznana za najciekawszą sztolnię w Górach Złotych, jej historia jest owiana wieloma legendami i przekazami, którymi w sposób ciekawy i zabawny podzieli się z Wami jeden z przewodników.
Sztolnia przez dziesiątki lat była zalana i niedostępna, teraz kusi i zaprasza na niezapomnianą wyprawę, czy na dworze upał czy śnieżyca to w środku czeka na nas przygoda!
Malarze mogą dotknąć pigmentu obecnego w farbach od wieków – ochry..

Kruszarnia to stary, pokopalniany budynek, który powstał w 1905 roku jako miejsce kruszenia urobku wyjeżdżającego z kopalni.
Przez wiele lat po zamknięciu kopalni złota budynek stał pusty. Były próby otwarcia tu wystawy minerałów, były tu escape roomy, ale tak naprawdę nowe życie tchnięte zostało wraz z otwarciem sali weselnej i konferencyjnej w 2017 roku.
Małgosia i Maciek włożyli sporo pracy i serca, by to miejsce zaczęło cieszyć oczy i tętnić życiem. Stara Kruszarnia to dwupiętrowa industrialna przestrzeń z klimatyczną strefą relaksu w pobliskim lesie, można tu znakomicie wypocząć lub świetnie się bawić na profesjonalnie zorganizowanej uroczystości weselnej.
To również świetna przestrzeń na organizację innych imprez okolicznościowych, kameralny koncert, warsztaty, czy sesje zdjęciową.
Wszystko może zostać okraszone smaczną kuchnią w różnych odsłonach, istnieje możliwość zorganizowania noclegu dla kilkudziesięciu osób.

Warto przyjrzeć się bliżej temu klimatycznemu miejscu…

Stara Kruszarnia
ul. Złota 5, Złoty Stok, woj. dolnośląskie
Tel. +48 517 167 947

Złoty Stok większości z nas kojarzy się z super atrakcjami związanymi ze zwiedzaniem dawnej kopalni złota, ale nie wszyscy szukamy tego typu atrakcji, część z nas szuka spokojnego zakątka i miejsca na wyciszenie.
Takim miejscem jest bez cienia wątpliwości zatopiona w leśnej otchłani willa Złoty Jar, ta gospoda z ponad stuletnią tradycją, otoczy Was ciepłem i dobrą energią.
Złoty Jar położony jest przy najstarszym i najdłuższym szlaku biegnącym przez całe Sudety, szlaku imienia Orłowicza, jest idealnym miejscem dla miłośników gór, spacerów, wypoczynku blisko natury.
Jest to miejsce, gdzie warto zejść na chwilę ze szlaku na pyszną kawę i desery, śmiało można zaprosić tu Panią Magdę na dobry obiad i nie musi ona wpadać tu ze swoimi rewolucjami, bo kuchnia stoi na bardzo wysokim poziomie.
Warto tu wpaść na dłużej i pobyć w miejscu, gdzie gustownie urządzone wnętrza pozwolą nam odpocząć, dzieci znakomicie się czują w tym bezpiecznym leśnym zakątku i potrafią się zająć sobą dając nam szansę by zaprosić swoją „połówkę” na randkę przy świecach i wykwintnych daniach.
Złoty Jar to również znakomite miejsce na rozpoczęcie wspólnej drogi życia i organizację niezapomnianego przyjęcia weselnego lub innej ważnej uroczystości rodzinnej.
Obiekt dysponuje miejscem na ognisko i sporą chatą grillową, znajdziemy tu 50 miejsc noclegowych.
Życie tu toczy się wolniej, spokojniej, a jak raz spróbujecie ich rewelacyjnej bezy z owocami i masą kajmakową, to będziecie na nią wracać z najdalszych zakątków naszego kraju…
Złoty Jar
ul. Złota 24
57-250 Złoty Stok
☎️ 74 81 75 178
☎️ 503 955 769

Materiał promocyjny

Udostępnij na: