Spełniajcie swoje marzenia!

Michał Zawacki urodził się w Koninie w końcu lat 70-tych. Już jako bardzo młody człowiek marzył o tym, by zostać dziennikarzem sportowym. Swoją pasję zaczął realizować już podczas nauki w Szkole Podstawowej nr 6, później w II Liceum Ogólnokształcącym.  Mając 17 lat został współpracownikiem Radia Merkury w Poznaniu, później relacjonował wydarzenia sportowe w lokalnych mediach. Kiedy dobiegał 25 roku życia postanowił ,,zdobyć” Warszawę. Wyjechał do stolicy z kilkoma tysiącami złotych w kieszeni i nadzieją, że rozpocznie prawdziwą karierę dziennikarską. Przez 5 lat borykał się z różnymi problemami, wykonywał różne prace, aż w końcu zaczął spełniać marzenie. Współpracował m.in. z Eurosportem, Eleven, Polsatem, TVN, a od kilku lat jest kontraktowym pracownikiem TVP Sport. Do tej pory komentował mecze piłkarskie z  Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy, świetnie spisywał się także relacjonując mecze Ligi Mistrzów.

Często odwiedza mamę (ojciec  zmarł w 2021 roku) mieszkającą na konińskim Zatorzu, ale teraz przyjechał do swojego miasta, by o tym, że warto i można spełniać marzenia opowiedzieć uczniom  kilku szkół. Odwiedził SP 6 (wielki sentyment), SP 4, SP 3 i – oczywiście – II LO. Ewidentnie wzruszony, bo spotkał swoich byłych nauczycieli. Było wiele ciekawych pytań i jeszcze ciekawszych odpowiedzi, doświadczeń Michała w pracy dla FIFA  oraz zapewnienie, że wróci jeszcze do Konina z podobną misją.

Kiedy będziecie oglądać transmisje meczów piłkarskich (zwłaszcza tych, w wydaniu pań) i usłyszycie głos Michała Zawackiego, to pamiętajcie,  że warto i można spełniać swoje marzenia.

Źródło tekstu i zdjęć: www.konin.pl

Udostępnij na: