Spójrz w lustro! Co widzisz?

To już kolejna odsłona projektu profilaktyki uzależnień z elementami postaw obywatelskich pod hasłem „Spójrz w lustro! Co widzisz?

Czy warto prowadzić działania profilaktyczne wśród młodzieży? Czy zaangażowanie instytucji rządowych, samorządowych i pozarządowych jest ważnym działaniem w ich przestrzeni? Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu zdecydowanie odpowiada TAK i po raz kolejny realizuje Projekt profilaktyki uzależnień z elementami postaw obywatelskich pod hasłem „Spójrz w lustro! Co widzisz?”.

28 marca 2023 roku w Konińskim Domu Kultury odbyła się gala rozpoczynająca koniński projekt, w którym młodzież ze szkół średnich Konina i powiatu konińskiego miała możliwość uczestniczenia w działaniach, których głównym celem jest wyposażenie ich w umiejętności i nawyki rozpoznawania, przewidywania oraz zapobiegania zagrożeniom występującym w środowisku, a także kreowanie prawidłowych postaw i norm społecznych wobec drugiego człowieka.

W ramach projektu realizowane będą również spotkania z uczniami konińskich szkół podczas  których poruszone zostaną kwestie życia społecznego, jego wzlotów i upadków oraz spotkania dla rodziców i nauczycieli.

Policjanci są świadomi, że tylko jednolity przekaz szerokiego środowiska ma szansę wpływać na postrzeganie świata przez młodzież.

Przedsięwzięcie realizowane było wspólnie z Urzędem Miasta Konin, Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu oraz Fundacją Santander Bank Polska.

(Tekst – KWP Poznań, foto – Mirosław Jurgielewicz, Tomek Biedziak)

Udostępnij na: