Spotkanie autorskie z Tomaszem Sekielskim w Koninie.

W dniu 13 października (środa) o godzinie 17.00 w Konińskim Domu Kultury z czytelnikami spotka się Tomasz Sekielski. Organizatorem wydarzenia jest: Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie, Miasto Konin oraz Koniński Dom Kultury. Spotkanie odbędzie w ramach projektu Konińskiego Budżetu Obywatelskiego „Konin Lubi Książki 6”.

Uwaga wszyscy chętni! Darmowe wejściówki dostępne będą od 4 października  – w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie, w Wypożyczalni  Zbiorów Audiowizualnych oraz w kasie Konińskiego Domu Kultury. Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zakupu książek i uzyskania autografu autora. Spotkanie poprowadzi Iwona Krzyżak.

Tomasz Sekielski – to dziennikarz, twórca filmów dokumentalnych i prozaik. Jest autorem reportaży i powieściowych thrillerów z gatunku political fiction. Do tych ostatnich należy choćby znakomicie przyjęty „Sejf” oraz dwie dalsze części tegoż cyklu „Obraz kontrolny”, „Sejf 3 Gniazdo kruka” oraz thrillery „Zapach Suszy” i „Smak suszy”. W swoim dorobku ma również książki publicystyczne, między innymi: „Piękna dwudziestoletnia. 12 rozmów o wolnej Polsce”. Wraz z bratem, producentem Markiem Sekielskim, stworzył filmy dokumentalne: „Tylko nie mów nikomu” oraz „Zabawa w chowanego”.

Lista redakcji, z którymi współpracował Tomasz Sekielski jest imponująca: TVN, TVN24, TVP1, TVP Info, Wprost, Nowej TV, Wirtualnej Polski i Onetu. Stworzył takie programy jak Teraz My!, Czarno na białym, czy Po prostu. W swoich filmach dokumentalnych opowiadał m.in. o morderstwie Litwinienki, kartelach narkotykowych w Meksyku, problemach żołnierzy walczących na froncie na Ukrainie, obozach dla uchodźców (Calais) czy terroryzmie. Relacjonował przebieg wojny w Kosowie, był sprawozdawcą z zatonięcia rosyjskiego okrętu Kursk, relacjonował działanie komisji śledczej w sprawie tzw. „afery Rywina”.

źródło: Urząd Miejski w Koninie

Udostępnij na: