„Świat czysty jest piękniejszy, od Ciebie zależy czy będzie taki”!

Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. w Koninie 5 października 2022 roku ogłosił konkurs „ Świat czysty jest piękniejszy, od Ciebie zależy czy będzie taki”. Dyrektorzy szkół w subregionie konińskim zostali poinformowani o konkursie oraz zaproszeni do wzięcia udziału.

Konkurs na stałe wpisał się w kalendarz przedsięwzięć edukacyjnych naszej spółki miejskiej, realizowany jest sukcesywnie już od 2014 roku. Z uwagi na bezpieczeństwo uczestników konkursu i przestrzeganie wprowadzonych przez rząd procedur odwołano edycję konkursów w roku 2020/2021 oraz 2021/2022.

Konkurs tak jak w ubiegłych latach przeprowadzany był w dziedzinach: plastycznej, fotograficznej, literackiej, multimedialnej oraz EKO-GRA i trwał od 26 października 2022 roku  do 5 maja 2023 roku.

Zaproszenie wystosowano do 76 szkół podstawowych z Konina oraz subregionu.
W inauguracji uczestniczyli dyrektorzy szkół podstawowych, nauczyciele przyrody, koordynatorzy edukacji ekologicznej, dyr. Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie, przedstawiciele fundacji i stowarzyszeń, przedstawiciele konińskich instytucji kulturalnych, przedstawiciele Rady Nadzorczej MZGOK Sp. z o.o.

Udział w konkursie wzięło 20 placówek szkolnych, na konkurs razem wpłynęły 184 prace, w tym:
– 11 prac literackich
– 35 prace fotograficznych
– 107 prac plastycznych
– 31 prac multimedialnych

Oceny prac dostarczonych w konkursie dokonała Komisja Konkursowa powołana przez Prezesa Zarządu MZGOK Sp. z o.o,  w skład której wchodzili przedstawiciele Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie, Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie oraz MZGOK Sp. z o.o w Koninie.

Wczoraj Park Miejski im. Fryderyka Chopina w Koninie stał się areną zmagań młodych ludzi w grze terenowej EKO-GRA,  która była jednym z elementów całego konkursu, który wczoraj miał swój finał! Do rywalizacji  zgłosiło się 18 drużyn szkolnych w składach 5 osobowych.
I miejsce  zajęła SP z Kuchar Kościelnych, II miejsce zajęła SP ze Strzałkowa, a III miejsce SP z Żychlina.

Organizatorzy zapewnili uczestnikom mnóstwo atrakcji jak lody, wata cukrowa czy popcorn, pogoda dopisała i miło się patrzyło na rywalizujące w naszym pięknym parku dzieci i młodzież. Uczestnicy dobrze wiedzą, że warto podjąć rękawicę i wziąć udział w tym konkursie, MZGOK przygotował bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe dla zwycięzców, dodatkowo każdy z uczestników otrzymał upominek od naszej spółki miejskiej!

Współorganizator wczorajszego przedsięwzięcia Młodzieżowy Dom Kultury stanął na wysokości zadania fundując zgromadzonym świetną oprawę artystyczną w wykonaniu Wojowników Światła prowadzonych przez charyzmatyczną Sylwię Dziardziel.

Udostępnij na: