W imprezie wzięło udział 117 biegaczy!

Po raz pierwszy w naszym mieście Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie zorganizował bieg z akcją krzewienia idei dawstwa szpiku kostnego!

„Bieg po szpik – Podaruj komuś szansę na życie” to impreza sportowa, która odbyła się w piątek na Bulwarze Nadwarciańskim, jak podkreśla Ewa Dąbrowska, dyrektorka szkoły, akcja ma na celu promowanie aktywności fizycznej, jako jednego z elementów zdrowego stylu życia, ale również promować wśród młodych ludzi idee dawstwa szpiku kostnego. Zachęcając jednocześnie każdego z nas by zarejestrował się jako potencjalny dawca szpiku, być może gdzieś w Polsce czy na świecie, nasz bliźniak genetyczny czeka na naszą pomoc i tylko od naszej dojrzałości i chęci niesienia pomocy drugiemu człowiekowi zależy to czy będzie miał szansę na powrót do zdrowia i cieszenia się życiem!

Organizatorzy przygotowali dla uczestników dwa dystanse, uczniowie szkół podstawowych pobiegli na dystansie 1200 metrów, natomiast młodzież ze szkół podstawowych i dorośli mieli do pokonania dystans 2600 metrów. W imprezie wzięło udział 117 biegaczy!

Źródło zdjęć: strona internetowa ZS CKU w Koninie / zdjęcia z drona autorstwa Miłosza Olejniczaka

Udostępnij na: