W spektaklu „Nie-zwyczajni” pokazują trochę siebie…

Spektakl grupy teatralnej Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ to opowieść o bezsensowności życia w biegu, zakłamaniu i konsumpcjonizmie? Właśnie nie… To jest spektakl o wartościach jakie płyną z bycia z drugim człowiekiem. Również z tym, któremu trudniej jest w życiu, który nie potrafi „rozpychać się łokciami”, który ma mniejsze szanse na sukces, choćby przez swoją niepełnosprawność.

W spektaklu pt. „Nie-zwyczajni” pokazujemy trochę siebie. Tacy zwyczajni a zarazem niezwyczajni poprzez naszą uważność na drugiego człowieka, radość z drobnych rzeczy, pomaganie sobie wzajemnie. Trochę na marginesie otaczającego nas świata – taka właśnie jest grupa pn. Integracyjny Teatr PODAJ DALEJ.

W przerwie między próbami Arek nie zapomina podać herbatę Martynie. Musi spędzić przy jej wózku całą przerwę gdyż Martyna wypija herbatę przez słomkę i nie trzyma szklanki we własnej dłoni. Martyna natomiast podpowiada Arkowi i Karolinie kolejność scen bo jej pamięć jest wyśmienita. Edyta z Pawłem przynoszą cały kartonik jogurtów…tak żeby starczyło dla wszystkich. Basia, mama Magdy wpada między obowiązkami domowymi wyprasować płótno ekranowe, aby ładnie się prezentowało podczas spektaklu – to dla nas niespodzianka!!! Ewa, mama Agnieszki kiedyś grała w spektaklu, teraz zdrowie ma trochę słabsze jednak żadna premiera nie może odbyć się bez jej przepysznych pączków. Te drobne gesty tworzą nasze życie w małej teatralnej społeczności.

Każdy z naszych spektakli czy etiud przygotowujemy miesiącami ćwicząc ruch sceniczny, interakcje, czasami krótkie teksty. Rozwijamy się biorąc udział w warsztatach u instruktorów teatru, aktorów z Poznania czy Lublina. Zdobywamy nowe umiejętności, rozwijamy talenty. Dobrze nam razem bo wśród nas nie ma podziałów na instruktorów, aktorów, osoby pełno czy niepełnosprawne. Idea integracji przyświeca nam nie tylko w nazwie naszej grupy teatralnej – Integracyjny Teatr PODAJ DALEJ!

Premiera spektaklu „Nie-zwyczajni” odbyła się 8 grudnia 2022 w auli Szkoły Podstawowej w Golinie skąd pochodzi większość grupy. W spektaklu wzięli udział: Martyna i Emma Łechtańskie, Paweł i Edyta Tylman, Natalia Kowalska, Agnieszka Kasprzak, Arek Zioła, Magdalena Bartłomiejczak, Daniel Wardęcki, Karolina Siupa, Magdalena Stałanowska, Justyna Gach, Iwona Grześkowiak oraz Arek Waczyński – debiut na scenie. Reżyserem była Joanna Janikowska. Przy realizacji pomagał nam Mikołaj Kamiński oraz Sara Soude.

Zapraszamy do obejrzenia reportażu: https://youtu.be/du8Ji11MR0o

(Fundacja PODAJ DALEJ)

Udostępnij na: