Warsztaty chirurgów dziecięcych

Kilkudziesięciu lekarzy oraz pielęgniarek z całej Polski spotkało się w Koninie i Mikorzynie na XXVIII Warsztatach Chirurgii Dziecięcej – Nowa Forma. W czwartkowy wieczór (25 maja) w sali ratuszowej otwarto je uroczyście.

Uczestników warsztatów powitali prezydent Konina Piotr Korytkowski i starosta koniński Stanisław Bielik, którzy patronują spotkaniu. Obaj bardzo mocno podkreślali wagę i znaczenie chirurgii dziecięcej dla zdrowia każdego społeczeństwa i życzyli miłego pobytu w naszym mieście i powiecie.

Cel warsztatów oraz ich ideę tak określił prof. dr hab. n. med. Przemysław Mańkowski, kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii, Traumatologii i Urologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, kierownik warsztatów.

– W tym roku nurtować nas będzie pytanie „Jak postąpić w trudnych sytuacjach klinicznych?”, czyli będziemy omawiać przedstawianych przez uczestników warsztatów pacjentów oraz pomagać w rozwiązywaniu trudnych zagadnień leczniczych. Jednocześnie w trakcie warsztatów odbędzie się „Szkoła Ultrasonografii” oraz „Warsztaty Zastawkowe – praktyczne aspekty leczenia wodogłowia u dzieci”. Oprócz części teoretycznej, program obu szkół zawiera przede wszystkim część praktyczną, która umożliwia ćwiczenie nowo zdobytych doświadczeń.

Koordynatorem warsztatów w naszym mieście i regionie jest dr. n. med. Wiesław Steinke, wiceprzewodniczący Rady Miasta Konina.

W czasie spotkania w ratuszu uczestnicy warsztatów wysłuchali wykładu Piotra Rybczyńskiego, kierownika Archiwum Państwowego w Poznaniu oddział w Koninie o historii naszego miasta oraz medycyny w naszym regionie. Odbyli też spacer po Koninie, a w synagodze wysłuchali koncertu zespołu Ad Libitum.

Źródło tekstu i zdjęć: www.konin.pl

Udostępnij na: