Wielkanocne śniadanie dla potrzebujących wsparcia

Wielkanocne śniadanie na wynos dla 400 osób przygotował Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koninie (MOPR). W Wielki Piątek część mieszkańców odbierze potrawy w stołówce MOPR, do pozostałych osób będą one dowiezione.

– Z myślą o osobach samotnych, starszych, osobach z niepełnosprawnościami i bezdomnych od kilku lat przygotowujemy paczki żywnościowe ze świątecznymi potrawami. Docieramy z pomocą celowaną do potrzebujących wsparcia mieszkańców naszego miasta – mówi prezydent Konina Piotr Korytkowski.

Organizacją zajął się tradycyjnie MOPR. – Przygotowaliśmy tradycyjne potrawy, takie jak: żurek, jajka, pasztet, kiełbasa, sałatka jarzynowa, babka piaskowa i słodki dodatek. Część paczek mieszkańcy odbiorą w naszej stołówce, natomiast część będzie dowieziona do miejsc ich zamieszkania czy pobytu, np. do schroniska i noclegowni dla osób bezdomnych czy na działki – wyjaśnia Małgorzata Rychlińska, dyrektor MOPR.

Wielkanoc na wynos, zdaniem dyrektor MOPR, to sprawdzona formuła. – Jest to pomoc celowana, poprzedzona rozeznaniem potrzeb. Docieramy z nią m.in. do osób chorych, które nie są w stanie samodzielnie wyjść z domów, do osób samotnych, które nie mogą sobie pozwolić na taki wydatek lub też rezygnują z przygotowania wielkanocnego śniadania, bo spędzają ten czas samotnie. Staramy się w ten sposób stworzyć im namiastkę świątecznego klimatu – dodaje Małgorzata Rychlińska.

Źródło: Urząd Miejski w Koninie

Udostępnij na: