Wsiada facet do autobusu po 29 latach…(3)

Korzystając z dobrodziejstwa posiadania Konińskiej Karty Mieszkańca przemierzam bezkresne konińskie prerie, podzielę się z Wami swoimi obserwacjami.

Komunikacja miejska, przestrzeń w środku autobusu to przestrzeń publiczna, niestety nie wszyscy o tym pamiętają! Nieraz człek jest mimowolnym świadkiem partnerskich ustaleń czy pomidorowa dziś ma być z ryżem czy makaronem, no zdecydowanie z makaronem! Młodzi informatycy chwalą się publicznie, jak potrafią wchodzić na dziennik elektroniczny z pozycji administratora, czy to tylko młodzieńcze przechwałki czy prawda zapewne nigdy się nie dowiem! To jeszcze można potraktować z przymrużeniem oka, niestety niektórzy młodzi ludzie zostawiają hamulce przed wejściem do autobusu i ubłocone buciory kładą na siedzenia przed sobą, spotkałem się również z młodymi dziewczynami, które podczas kursu doznały ogromnego głodu nikotynowego i uczyniły sobie z pojazdu palarnię! Całe szczęście, że po zwróceniu im uwagi przeprosiły i schowały elektronicznego papierosa.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że autobusy komunikacji miejskiej są wyposażone w monitoring wizyjny, jeżeli zbytnio poniesie nas fantazja ułańska i postanowicie dokonać aktu wandalizmu lub będziecie łamać prawo to poniesiecie tego konsekwencje.

Mam w tym miejscu też taką ogromną prośbę do współpasażerów zwłaszcza w godzinach szczytu – stosujmy prostą zasadę, że najpierw wypuszczamy z autobusu wysiadających, a potem sami wsiadamy. Często wysiadając czułem się jak na jakiejś blokadzie czy też turnieju, szczelny kordon pilnował bym nie wysiadł i musiałem przeć ostro naprzód by opuścić autobus! Jak wysiadający wysiądą będziecie mieli więcej miejsca.

Na sam koniec jeszcze taka praktyczna uwaga, fakt, że komunikacja miejska jest bezpłatna dla mieszkańców nie oznacza, że nie ma kontroli biletów, podczas swoich ponad dwumiesięcznych podróży po naszym pięknym mieście doświadczyłem dwóch takich kontroli!

Mnie podróżowanie po Koninie autobusami zaczęło się podobać, pozwala spojrzeć na nasze miasto z innej perspektywy!

Udostępnij na: