Wystartowały 32. Debiuty!

W środę 22 listopada o godz. 17.30 w Konińskim Domu Kultury Koncert Polskiej Muzyki Filmowej otworzył 32. Przegląd Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY.

Najpiękniejsze piosenki z polskich filmów i seriali zaśpiewała wyjątkowa Monika Urlik, artystka o niezwykłej charyzmie, której głos znany jest z wielu prestiżowych scen i programów telewizyjnych. Na scenie KDK wystąpili także: Weronika Radniecka, Julia Wasielewska i Mariusz Urbaniak oraz wokaliści Studia Piosenki Estradowej HIT.

Podczas koncertu usłyszeliśmy największe przeboje z dużego ekranu, od „Wojny domowej”, „Czterdziestolatka” przez „Noce i dnie”, po „Kogel mogel” i „Ogniem i mieczem”. Oprawą muzyczną wydarzenia zajął się Artur Grudziński, artystom towarzyszył zespół muzyczny i kwartet smyczkowy.

– Debiuty to wydarzenie z ogromną historią i tradycją, poświęcone polskim pełnometrażowym debiutom reżyserskim. W tym roku obejrzymy 10 filmowych debiutów. Zapraszamy także na pokazy specjalne, rozmowy z twórcami, reżyserami, aktorami – mówił Robert Glapa, zastępca dyrektora Konińskiego Domu Kultury witając licznie zgromadzoną publiczność.

– Koncert nie tylko celebruje polską kinematografię, ale również promuje kulturę muzyczną, przyciągając zarówno miłośników filmu, jak i muzyki o wysokich walorach artystycznych – mówił prowadzący koncert Mariusz Urbaniak.

Kto zdecydował się wczorajszy wieczór poświęcić na udział w tym wyjątkowym koncercie znanych i lubianych szlagierów polskiej muzyki filmowej, ten bankowo nie żałuje swojej decyzji. Artyści skutecznie uwodzili konińską publiczność zachęcając ją do wspólnego śpiewania, na koniec gromkimi brawami publiczność wywalczyła sobie bis, a ja zrobiłem artystom wspólne zdjęcie z zadowolonymi odbiorcami ich wokalnych poczynań!

W imieniu Organizatorów zachęcam do udziału w pokazach filmowych oraz spotkaniach z ludźmi filmu, widzowie Kina Centrum spotkają się  z aktorami: Arturem Barcisiem (Polowanie) Magdaleną Wieczorek (W nich cała nadzieja), Adą Izydorczyk i Janem Aleksandrowiczem-Krasko (Pokolenie ikea) oraz z Agatą Moszumańską (Radio Story) i Jakubem Zającem (Horror story).

Gośćmi 32. Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY będą reżyserzy Paweł Chmielewski (Polowanie), Dawid Gral (Pokolenie ikea) oraz Maciej Hydr (Radio Story) i Adrian Apanel (Horror story). Porozmawiamy także z producentką filmu ,,W nich cała nadzieja” Beatą Pisulą i konsultantką filmu ,,Chleb i sól” Martą Konarzewską.

Udostępnij na: