Z wizytą w parku miejskim

10 maja z klasą mojej córki wybraliśmy się na wycieczkę do Parku Miejskiego im. Fryderyka Chopina w Koninie.

Przed wejściem do ośrodka edukacji ekologicznej powitała nas zamiatarka uliczna i dzieciaki mogły zobaczyć jak wygląda na co dzień utrzymanie czystości na ulicach i ciągach pieszych w naszym mieście, po przekroczeniu bramy czekała na nas kolejna atrakcja. Przyjechała śmieciarka i dzieciaki mogły z ogromną przyjemnością zasiąść za jej kierownicą, ba nie tylko dzieciaki, bo tej przyjemności nie odmówiła sobie nawet wychowawczyni pani Iwona. Gdy wszyscy chętni zrobili już sobie pamiątkową fotkę za sterami śmieciarki przyszedł czas na pokaz opróżniania kontenera z odpadami. Gdy padło moje pytanie kto chciałby być w przyszłości kierowcą śmieciarki to ponad połowa dzieciaków podniosła rękę w górę, ale gdy padło inne pytanie kto chciałby jeździć z tyłu na stopniu i opróżniać kontenery to w górze były już prawie wszystkie ręce.

Jako, że nasza wizyta wypadła w Dniu Komunalnika to podziękowaliśmy pracownikom spółki za ich codzienną ciężką pracę przy utrzymaniu czystości w naszym mieście i nagrodziliśmy ich brawami!

Następnie udaliśmy się z pracownikiem spółki Tomaszem Nowakiem na prezentację ekologiczną w ośrodku edukacji ekologicznej, dzieci mogły zobaczyć na własne oczy niedawno oddaną salę w której można prowadzić lekcje z elementami ekologii. Omówiliśmy sporo ciekawych zagadnień związanych z naszym parkiem, jego historią, żyjącymi tu zwierzętami. Przywitał nas również Michał Zawadzki, prezes PGKiM Sp. z o. o. wraz z Ewą Szczublewską, którzy postanowili z okazji Dnia Komunalnika złożyć osobiście życzenia pracownikom spółki, a my przy okazji zostaliśmy obdarowani cukierkami.

Musieliśmy być bardzo grzeczni bo pogodę na wizytę w parku mieliśmy wyśmienitą, nawet pan paw pokazał nam się w całej krasie. Odwiedziliśmy zwierzaki z minizoo, pospacerowaliśmy również parkową ścieżką edukacyjną pochłaniając wiedzę z ławek i tablic edukacyjnych.

Będąc w parku postanowiłem przekazać dzieciakom trochę historii naszego parku, który ma już ponad 190 lat i zawsze był ważny dla mieszkańców Konina. Wyszliśmy również za bramę parkową w rejon dawnego cmentarza żydowskiego, gdzie 10 listopada 1939 roku niemieccy zbrodniarze zastrzelili 56 polskich patriotów, w zeszłym roku stanęła tablica pamiątkowa z nazwiskami zidentyfikowanych ofiar, przed którą się pokłoniliśmy i odczytaliśmy nazwiska naszych bohaterów.

Potem odwiedziliśmy daniele, po czym udaliśmy się tam gdzie dzieciaki lubią spędzać czas najbardziej czyli na fajny parkowy plac zabaw.

Park miejski jest świetnym miejscem do spędzania wolnego czasu z rodziną czy na wycieczki klasowe, fajny, miło spędzony dzień wśród przyrody i zwierząt z lekcją ekologii i historii naszego miasta.

Szanujmy nasze dziedzictwo, niech cieszy nas i nasze rodziny oraz kolejne pokolenia mieszkańców Konina!

Udostępnij na: